imac-2021-kontra-macbook-pro-porownanie

Zakup nowego komputera nie jest zadaniem łatwym. Ilość urządzeń dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Nieco ułatwione zadanie mają miłośnicy firmy Apple, wierni produktom tej marki. Amerykański producent komputerów oferuje stosunkowo niewielki wachlarz rozwiązań. Wszystkie one są jednak warte uwagi! W poniższym artykule przyglądamy się dwóm nowym urządzeniom Apple: komputerowi iMac 2021 oraz laptopowi MacBook Pro.

Czym cechuje się Apple iMac 2021?

Komputery z serii iMac to urządzenia typu all-in-one, łączące funkcje jednostki centralnej i monitora. Najnowszym modelem tego typu jest Apple iMac 24 z 2021 roku. Jak informuje sprzedawca sprzętu Apple z firmy UltraUpgrade: komputer Apple iMac 24 wyposażony jest w nowatorski procesor M1, co odróżnia go od poprzedników. Jest niezwykle szybki, wydajny i niezawodny. Dzięki temu doskonale sprawdza się w zastosowaniu profesjonalnym, jako narzędzie pracy nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Charakterystyka Apple MacBook Pro

W przeciwieństwie do iMac 2021, komputer Apple MacBook Pro nie jest urządzeniem stacjonarnym, lecz mobilnym. Podobnie jednak jak iMac 24, laptop w wersji Pro dedykowany jest do zastosowania profesjonalnego.

Porównanie iMac 24 i MacBook Pro

Porównując komputery Apple iMac 24 z 2021 roku i MacBook Pro trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii: parametry techniczne, wyposażenie oraz design. Oto jak prezentują się te komputery w skrócie.

Apple iMac 24

• Posiada procesor M1 z 8 rdzeniami i kartę graficzną z 7 rdzeniami.
• Może posiadać 256 lub 512 GB pamięci.
• Ma wyświetlacz Retina o przekątnej 24 cale.
• Posiada kamerę Full HD 1080p.
• Dostępny jest w aż siedmiu wariantach kolorystycznych.

Apple MacBook Pro

• Posiada procesor Intel Core w wersji z 7 lub 9 rdzeniami.
• Może posiadać 256 lub 512 GB pamięci.
• Ma wyświetlacz Retina o przekątnej 13,3 lub 15 cali.
• Jest wyposażony w kamerę FaceTime HD 720p.
• Dostępny jest w kolorach szarym i srebrnym.

Wybierając pomiędzy komputerem iMac 24 a laptopem MacBook Pro, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj urządzenia będzie bardziej dopasowany do potrzeb – komputer stacjonarny czy mobilny. Warto zastanowić się także nad tym, jakiej wielkości wyświetlacz lepiej sprawdzi się w planowanym zastosowaniu – w przypadku obróbki zdjęć, grafik czy filmów dobrym wyborem może być urządzenie z większym ekranem. Pozostałe wyposażenie – kamery, głośniki, mikrofony – to kwestie istotne zwłaszcza dla osób pracujących zdalnie, często uczestniczących w spotkaniach online. Nieco mniej istotne są aspekty wizualne, choć oczywiście nowoczesny design to również mocna strona urządzeń Apple.