rozwód łódź

Możliwe, że przychodzi już taki moment w naszym życiu, że zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie uratować małżeństwa i jedynym możliwym rozwiązaniem jest rozwód, nawet wówczas, jeżeli mamy dzieci. Ważne, aby znaleźć dobrego adwokata, który pomoże nam przejść przez ten trudny czas.

Czy rzeczywiście ostatecznym rozwiązaniem musi być rozwód?

Niejednokrotnie też szczególnie wtedy właśnie, jeżeli owocem związku jest dziecko lub więcej, staramy się wszystko zrobić, aby w jakikolwiek sposób uratować małżeństwo. W sytuacji jednak gdy już wszystkie rozwiązania zawiodły, to wtedy każdy psycholog i oczywiście prawnik będzie nas skłaniać w stronę polubownego zakończenia małżeństwa. Musimy jednak wiedzieć, ile konkretnie będzie trwać rozwód Łódź to miejsce, gdzie bardzo szybko znajdziemy radcę prawnego lub adwokata, który wyjaśni nam wszystkie niuanse związane z taką trudną sytuacją rodzinną. Niejednokrotnie wychodzi się z mylnego założenia, że takie kwestie mogą być załatwione od ręki. Spodziewamy się, że już po kilku dniach lub tygodniach cała sprawa kłopotliwa dla obydwu stron będzie zakończona i możemy rozpocząć nowy etap życia. Niestety te zagadnienia są nieco bardziej skomplikowane. W praktyce rozwód można uzyskać w kilka miesięcy albo też proces taki może się toczyć nawet kilka lat. Wszystko zależy od tego, czy osiągnęliśmy porozumienie z drugą stroną i czy nie pojawiają się jakieś dodatkowe okoliczności. Prawnicy i sąd będą badać wszystkie te kwestie bardzo szczegółowo. Każda sprawa jest więc indywidualna i do każdej specjaliści od prawa rodzinnego będą podchodzić bardzo skrupulatnie i ostrożnie, szczególnie wtedy, jeżeli w grę wchodzą dzieci.

Jak wygląda postępowanie rozwodowe?

Oczywiście musimy mieć świadomość, że powinniśmy się bardzo skrupulatnie przygotować do rozwodu, szczególnie wtedy, jeżeli występuje jakiś poważny konflikt. W takiej sytuacji najczęściej obydwie strony chcą mieć jak największą ilość argumentów, szczególnie jeżeli chodzi o przyznanie opieki nad dzieckiem lub podział takich obowiązków. Zawsze więc w takiej okoliczności trzeba określić jakąś strategię, w której oczywiście pomoże nam prawnik, który dokładnie wie jak w praktyce będzie wyglądać rozwód Łódź to miasto, gdzie dostęp do radców prawnych i adwokatów jest bardzo duży. Najważniejsze właśnie, abyśmy trafili do kancelarii, gdzie prawnik może otoczyć nas opieką i wyjaśni wszystkie niuanse prawne związane z całym procesem rozwodowym. Niejednokrotnie może on też występować w roli mediatora pomiędzy stronami.