Czy masz wrażenie, że czasem brakuje Ci energii, a natłok obowiązków sprawia, że nie możesz zadbać o swoje ciało, przez co przybierasz na wadze? Życie w dużym mieście, takim jak Warszawa, to spore wyzwanie. Doba ma tylko 24 godziny, a czas poświęcony na pracę, edukację i obowiązki domowe utrudniają prawidłowe odżywianie i wypoczynek. Dowiedz się, jak zadbać o swoje ciało poprzez prawidłową dietę, nie tracąc przy tym zbyt wiele godzin.

Czy wiesz, co jesz?

W pierwszej kolejności zastanów się, czy do tej pory odżywiałaś się zdrowo. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 55% z węglowodanów, 25% z białka i 20% z tłuszczów. Pamiętaj jednak, że nie liczą się tylko proporcje, ale także jakość spożywanych produktów. Unikaj żywności wysoko przetworzonej, zawierającej duże ilości konserwantów, niezdrowe tłuszcze, a ubogiej w wartościowe mikroelementy. Zrezygnuj z nadmiaru soli i cukru. Jeśli zaczniesz przyglądać się etykietom, szybko zauważysz, że wiele niepozornych produktów (niekoniecznie słodyczy!) zawierają mnóstwo soli i cukru.

Czego potrzebuję Twój organizm?

Oprócz odpowiedniej ilości węglowodanów, białka i tłuszczów, do prawidłowego funkcjonowania Twoje ciało potrzebuje witamin i minerałów. Właściwie każdy z mikroelementów spełnia w organizmie określoną rolę i jest nie do zastąpienia. Przeanalizuj dotychczasowy jadłospis pod względem ewentualnych niedoborów. Policz – uwzględniając swoją masę ciała i tryb życia – ile kalorii w ciągu doby powinnaś spożywać. Postaw na 4 lub 5 mniejszych posiłków dziennie, aby przez całą dobę Twój organizm miał odpowiednią ilość energii.

Samodzielne gotowanie czy catering dietetyczny?

Gotując samodzielnie, zyskujesz pełną kontrolę nad swoją zdrową dietą, ale jednocześnie poświęcasz na dużo czasu na zakupy i przygotowanie posiłków. Dlatego świetnym rozwiązaniem dla dynamicznych kobiet, żyjących w dużych miastach, jest catering dietetyczny. Warszawa wyróżnia się w tej kwestii bardzo bogatą ofertą, a jedną z firm dostarczających pełnowartościowe posiłki jest LightBox. Wybierz dietę, która idealnie spełni Twoje oczekiwania i potrzeby!