antykorozja betonuAntykorozja betonu to nic innego jak dokładne go wypłukanie myjkami ciśnieniowymi. Myjki ciśnieniowe potrafią osiągnąć ciśnienie 3000bar i doskonale wprowadzają wodę w miejsca najtrudniej dostępne.

Zastosowanie myjek ciśnieniowych znajduje w budownictwie bardzo szeroki zakres zarówno w konstrukcjach stalowych jak i żelbetowych. Skupiając się na tych drugich trzeba zdawać sobie sprawę, że czyszczenie antykorozyjne betonu nie odbywa się tylko na płytach wielko powierzchniowych, ale również w innych miejscach. W zależności od potrzeb dobierane są odpowiedniej wielkości myjki ciśnieniowe.

Jednym z zastosowań myjek ciśnieniowych przy technologii hydroblastingu jest czyszczenie powierzchni nawierzchni drogowych, podjazdowych w postaci kostki brukowej. W spoinach powstają zabrudzenia jak i na samej kostce w wyniku działania czynników zewnętrznych. Dodatkowo czynniki zewnętrzne takie jak deszcze czy śniegi wpływają korozyjnie na beton. Dodatkowo zabrudzenia dostające się do wnętrza kostki betonowej brukowej przyśpieszają korozję oraz zmniejszają jej wytrzymałość. W takim przypadku, gdy zabrudzenia stają się widoczne powinno się skorzystać z usług firm oferujących czyszczenie nawierzchni betonowych myjkami ciśnieniowymi. Mamy wtedy pewność, że zarówno czyszczenie kostki betonowej brukowej jest wykonane dokładnie oraz konserwacja na kolejny okres jest wykonana profesjonalnie.

Kolejne zastosowanie myjek ciśnieniowych odnajduje się podczas renowacji elewacji oraz ścian wewnętrznych budynków. Wiadomo, że z czasem użytkowania beton niszczeje pod wpływem temperatur jak i innych czynników zewnętrznych. W celu dokładnego wyczyszczenia zabrudzeń wewnętrznych jak i zewnętrznych betonu oraz w celu antykorozji betonu zastosowanie znajdują myjki ciśnieniowe do dużych powierzchni. Hydroblasting zapewnia wykonanie czyszczenia prawie bezpyłowo, co podnosi jakość wykonywanych usług jak i jednocześnie jest bezpieczne dla środowiska.

Hydroblasting znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie beton narażony jest na korozję, bez względu na to czy jest to przydomowe podwórko czy też wielko powierzchniowe zbiorniki czy hale betonowe. W zależności od czyszczonej powierzchni dobierane są odpowiedniej wielkości myjki ciśnieniowe, a wyspecjalizowani pracownicy wykonują pełną usługę antykorozji betonu, bo Hydroblasting to nie tylko czyszczenie, ale również zakonserwowanie na jakiś czas elementów betonowych poprzez uzupełnienie i zmniejszenie porowatości betonu.