W krajobrazie naszych miast często rzucają się w oczy niezbyt piękne ciągi blaszanych garaży. Te niewielkie budowle spełniają swoją funkcję, ale nie posiadają właściwie żadnych walorów estetycznych. Właściciele domów z kolei decydują się na trzymanie samochodów w betonowych przybudówkach. Zazwyczaj są one solidne, ale dosyć drogie. Rozwiązanie pośrednie stanowi garaż drewniany, która podobnie jak domki drewniane to wytrzymała i estetyczna, ale relatywnie tania konstrukcja. Nabyć ją można w wielu odmianach – od w pełni zamkniętych budynków po wiaty drewniane garażowe

Najważniejsze atuty

Oprócz wymienionych powyżej, wiaty drewniane garażowe posiadają szereg innych zalet. Wyglądają nie tylko schludnie, ale też elegancko. Tego typu budynki świetnie komponują się z krajobrazem wiejskim. Ich drewniane ściany naturalnie wyglądają na tle lasu i nie rażą oczu. Przy okazji, garaże tego typu są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Posiadają także wysokie walory izolacyjne. Garażu wykonanego z drewna nie trzeba w żaden sposób docieplać. Nie należy zapomnieć też o fakcie, że aby zmontować tego typu konstrukcję, nie jest potrzebna wiedza techniczna. Z jej zbudowaniem poradzi sobie każda osoba o przeciętnych umiejętnościach manualnych.

Wiaty drewniane garażowe – na czym skoncentrować się przy wyborze?

Współcześnie wiele firm proponuje gotowe konstrukcje. Wiele z nich można zamówić za pośrednictwem internetu. Wybierając garaż należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego projekt. Spośród wielu dostępnych modeli na pewno dobierzemy taki, który będzie współgrał z wyglądem domu czy innych zabudowań. Również stosunek ceny do jakości odgrywa bardzo duże znacznie. Najlepszej jakości drewno to takie, które było suszone komorowo, strugane czterostronnie i impregnowane ciśnieniowo. Wybór garażu z tego typu materiału zagwarantuje większą trwałość tego użytkowego budynku.