Firma eventowa, która spełni moje oczekiwania? Przede wszystkim, która sprawi, że odbiorcy będą świetnie się bawić, uczyć, korzystać, zdobywać wiedzę i kontakty, integrować ze sobą, czyli przeżyją niemalże przygodę życia?

Wybór krok po kroku

Branża eventowa ma się świetnie, a wręcz kwitnie niczym kwiatowe pąki. Zapotrzebowanie odbiorców wzrasta, ale oczekiwania są coraz bardziej odmienne. Firma firmie nierówna, a wybór tej, która będzie nie tyle w stanie podołać zadaniu, ale zaoferuje naprawdę atrakcyjną organizację, zaczyna być nie lada wyzwaniem.

Przed tymże wyzwaniem staje odbiorca, który na początek sam musi określić kilka elementów, by wiedzieć, na kogo ewentualnie stawiać. Każda firma eventowa ma w swojej ofercie różnorodne usługi, ale i znajdą się takie firmy organizujące eventy, które specjalizować się będą w obsłudze imprez rodzinnych, biznesowych, integracyjnych bądź jeszcze innego rodzaju. Klient musi zatem sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czego szuka i czego oczekuje od przyszłej firmy, z którą podejmie współpracę.

Wskazówki podczas wyboru

Pierwsze pytanie tyczy się tego, w jakim celu organizowany jest event. Innego rodzaju imprezy potrzeba dla prezentacji produktów czy usług, współpracownikom i potencjalnym klientom, a innego, gdy w grę wchodzi event dla pracowników, nierzadko z ich rodzinami.

Odbiorca powinien zainteresować się, jaki zakres atrakcji oferuje dana firma eventowa. Czy potrafi wyjść z pomysłem ze swojej strony, jest elastyczna w działaniu i ma na uwadze, że może być również potrzebna baza noclegowa. Do tego liczą się osoby, z którymi przyjdzie współpracować. Przez czas organizacji, ale i trwania eventu, niezbędne są osoby kontaktowe, dyspozycyjne, szybko będące w stanie podejmować trafne decyzje. Jeśli rozmowy już na początku są trudne, negocjacje sprawiają problemy, a pracownicy wydają się być po prostu nieprzystępni, prawdopodobnie to nie ten kierunek.

Im szczegółowej i precyzyjniej określimy, a następnie sformułujemy swoje potrzeby, tym łatwiej będzie oceniać pod wieloma kątami, daną firmę eventową, nim zdecydujemy się na powierzenie w jej ręce organizacji imprezy.