parasol-ogrodowy

Mówi się, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Trudno się z tym nie zgodzić, a w przypadku spędzania czasu w ogrodzie istotnym elementem jest odpowiedni parasol ogrodowy. Dzięki niemu będziemy mogli spędzać czas w naszym ulubionym miejscu bez względu na warunki.

Aranżując miejsce do odpoczynku lub do zabawy w ogrodzie szukamy odpowiednich rozwiązań, które pozwolą nam na spędzanie tam każdej pory dnia. Niestety w czasie deszczu nie jest to możliwe bez zadaszenia lub kupna zasłony na przykład w postaci parasola. Zdarzają się dni i to wcale nie tak rzadko, kiedy pod parasolem czeka na nas przyjemny cień, w którym możemy uciąć sobie popołudniową drzemkę.
Aby parasol ogrodowy był dla nas użyteczny, powinniśmy zastanowić się nad jego umiejscowieniem, wielkością, warunkami, które zwykle są w ogrodzie.

Jakie parasole ogrodowe można kupić?

Parasol ogrodowy najczęściej zbudowany jest ze stalowych lub aluminiowych profili, które pokrywa farba proszkowa. Zabezpiecza ona tworzywo przed korozją i nadaje kolor. Do wykonania poszycia stosowane są różne materiały z tworzyw sztucznych w wielu kolorach, a także naturalne tkaniny. Parasole wykonane z naturalnych tkanin wyglądają pięknie, ale należy je zabezpieczać przed deszczem. Zapatrzyć się możemy w specjalne futerały, dzięki którym szybko i estetycznie chronimy ten sprzęt. Główną różnicą w modelach parasoli jest ich konstrukcja i użyte materiały.

Na rynku mamy do wyboru:

  • Parasol z pionową nogą na środku
  • Parasol boczny z czaszą na wysięgniku
  • Parasol o czaszy kwadratowej
  • Parasol o czaszy okrągłej

Najprostszą konstrukcją jest parasol z nogą ustawioną w centralnej części. To na niej opiera się cały ciężar, który utrzymuje ciężka podstawa w dolnej części. W niektórych stołach występują dziury, w których można go umieścić. Parasol z nogą boczną na wysięgniku różni się miejscem umiejscowienia nogi. Na wysięgniku wisi czasza, która może znajdować się nad stołem lub miejscem odpoczynku. Czasza parasola to górna, materiałowa część. Może ona być okrągła lub kwadratowa, duża lub mała. To właśnie ona chroni przed słońcem lub deszczem. Od prywatnych preferencji i miejsca na tarasie czy w ogrodzie zależy, na jaki model się zdecydujemy.

Parasol ogrodowy idealny na niewielki taras?

Wśród wielu parasoli ich producenci proponują nam również takie, które idealnie sprawdzą się na małym tarasie czy balkonie. Kompaktowa forma w tym wypadku idzie w parze z wytrzymałością i odpornością. Decydując się na cięższą podstawę, możemy mieć gwarancję, że sprzęt przetrwa wiatry i deszcze. Możemy zaopatrzyć się również taki z kółkami, wtedy łatwo można go przemieszczać i wykorzystywać w różnych miejscach. Parasole takie dostępne są w wielu kolorach, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w ich produkcji pozwala na wykorzystanie go w nawet niekorzystnych warunkach pogodowych.