
Działka za miastem albo – najlepiej – nad jeziorem lub w górach, z daleka od innych zabudowań, to pragnienie wielu osób. Jej zakup jest bez wątpienia ogromnym wydarzeniem. Po świętowaniu i spędzeniu pierwszych miłych chwil na zakupionym terenie przychodzi jednak czas na postawienie sobie pytania: jak zagospodarować działkę?
Jak często będziesz na działce?
Wbrew pozorom warto zadać sobie to pytanie. Im częściej zamierzamy odwiedzać działkę, tym więcej powinniśmy w nią zainwestować – chociażby dla własnego komfortu. Co jednak, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup działki, która jest znacząco oddalona od naszego miejsca zamieszkania, ale ma nam służyć jako miejsce do spędzania krótkich urlopów? W takiej sytuacji warto postawić np. na domki drewniane, znane również jako tzw. kanadyjki. Domki drewniane tego rodzaju można kupić już „gotowe”, co pozwala nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale w dużej mierze także i pieniądze. Domek letniskowy, jeśli jest dobrze zabezpieczony, powinien być świetną bazą do krótkiego i dłuższego odpoczynku. Należy jedynie pamiętać, by dobrze ogrodzić teren; warto również rozważyć zamówienie nadzoru ochroniarskiego.
Działka za miastem: jak ją zagospodarować?
Po pierwsze – mimo wszystko warto postawić na niej mały domek (choćby miało to być jedno pomieszczenie z kuchnią i łazienką) – możliwe będzie wtedy swobodne przygotowywanie posiłków czy schronienie się do środka w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na działce nie powinno zabraknąć miejsca na grilla (warto rozważyć zakup grilla kamiennego). Warto rozważyć zasadzenie drzewek owocowych; niektóre z nich wymagają niewielkiego nakładu pracy, jeśli chodzi o pielęgnację, a zjedzenie samodzielnie wyhodowanych owoców zawsze sprawia mnóstwo przyjemności. Osoby, które mają dzieci, koniecznie powinny pomyśleć o wybudowaniu małego placu zabaw dla swoich pociech. Przy zagospodarowywaniu działki należy pamiętać, by zostawić także trochę wolnego, pustego miejsca – tak, by można było postawić na nim leżak lub rozłożyć koc.