Jeszcze do niedawna przeciętny producent dzianin dresowych mógł liczyć na to, że zgłoszą się do niego jedna lub dwie firmy, które produkują ubrania dresowe. Dziś ten sam producent dzianin dresowych może przeżywać prawdziwe oblężenie ze strony przedsiębiorstw odzieżowych. Dlaczego? Coraz więcej osób nosi dresy – i to bynajmniej nie tylko w domu.

Stare, wyciągnięte dresy po domu? To już przeszłość

Stare, wyciągnięte dresy, zazwyczaj poplamione, wyglądające nieco jak worek – takie skojarzenia wywoływał ktoś, kto przyznawał, że w domu nosi dresy. Z tego samego powodu jeszcze niedawno przeciętny producent dzianin dresowych produkował materiały gorszego gatunku, a ubrania, które później z niego powstawały, faktycznie nadawały się już po dwóch-trzech użyciach do noszenia wyłącznie w domowych pieleszach. Obecnie jednak firmy odzieżowe postanowiły zmienić politykę i produkują dresy, które świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w szkole, na uczelni czy nawet w pracy. Marki wręcz prześcigają się w udowodnieniu, że do słowa „dres” można bez przeszkód dopisać słowo „elegancki”.

Nic dziwnego, że zyskali producenci, którzy byli w stanie dostarczyć firmom materiały wysokiej jakości. Zmieniło się też grono klientów firm; do dresów zaczęły przekonywać się osoby, które nigdy wcześniej nie pomyślałyby o założeniu takiego ubrania. Dresy stały się modne nie tylko wśród młodzieży (zwłaszcza tej zbuntowanej, która miała problem ze szkołą i używkami), ale także pośród studentów czy osób dojrzałych, które cenią sobie przede wszystkim własny komfort i wygodę.

Ubrania dresowe: zmiana skojarzeń

Do niedawna ubrania dresowe kojarzyły nam się albo z niedbałym ubraniem noszonym w domu, albo z typowym elementem garderoby wśród osób niespecjalnie respektujących prawo. Obecnie jednak ubrania dresowe coraz częściej kojarzą się z biegaczami, ludźmi dbającymi o swój własny komfort, osobami, które lubią łamać schematy (i nosić np. spodnie dresowe razem z koszulą).