Jeszcze kilka lat temu pracownicy biurowi byli „skazani” na noszenie formalnych strojów. Choć już wówczas odchodziło się od garniturów i garsonek, zwłaszcza na niższych stanowiskach, pracodawcy wciąż wymagali od podwładnych wysokiego stopnia elegancji. Obecnie sytuacja ta zmienia się dość mocno. W jakiej sytuacji można założyć do biura mniej formalny strój, jak chociażby spodnie dresowe?

Kiedy można założyć damskie dresy do biura?

Modne dresy damskie są elementem garderoby, który oferuje komfort, a przy tym jest coraz częściej wykorzystywany poza siłownią czy domowym zaciszem. Wiele pań zastanawia się jednak, w jakich sytuacjach mogą pozwolić sobie na założenie dresu do biura: czy taki strój nie będzie stanowił podstawy do przeprowadzenia niezbyt przyjemnej rozmowy z przełożonym?

Odpowiedź na takie pytanie nie jest jednoznaczna: wiele zależy od tego,

jaki zapis znajduje się w regulaminie pracy, jakie zwyczaje panują w danym biurze, a także – jaką funkcję pełnimy. Wyżej postawieni pracownicy, którzy odbywają częste spotkania z klientami, mają zazwyczaj ściśle określony dress code.

Dress code a spodnie dresowe

Mianem dress code’u określa się wewnętrzny spis nakazów i przyzwoleń, jakie pracodawca przedstawia pracownikom w zakresie stroju. Przykładowo, jeszcze kilka lat temu w wielu firmach pracownicy nie mogli nosić spodni jeansowych, jednak obecnie odchodzi się od tej praktyki, pozostawiając zatrudnionym osobom zdecydowanie więcej dowolności, jeśli chodzi o dobór stroju.

Dlatego też osoby, które zastanawiają się, czy mogą nałożyć do pracy modne dresy damskie, przede wszystkim powinny sięgnąć do własnego regulaminu pracy i upewnić się, czy tego typu element garderoby nie jest zakazany. Choć to coraz rzadsza praktyka – wciąż się zdarza.

Jak stworzyć odpowiednią stylizację biurową z dresem?

Wiedząc na pewno, że noszenie spodni dresowych w biurze nie jest zabronione, możemy rozpocząć planowanie ciekawych stylizacji. Co istotne, odpowiednio dobrane, modne dresy wcale nie muszą sprawiać, że cała stylizacja nie będzie elegancka!

Niezbyt szerokie dresy połączone z butami na obcasie i prostą, białą koszulą pozwolą na stworzenie modnej, nowoczesnej stylizacji, która nie tylko zachwyci innych kreatywnym wykończeniem, ale również zapewni komfort. Ten z kolei jest bardzo istotny w pracy – w końcu im lepiej czuje się pracownik, tym bardziej jest wydajny.

Spodnie dresowe można połączyć również ze sneakersami, nie rezygnując z eleganckiego wyglądu. Wystarczy, że do prostego T-shirtu lub koszulki dołączymy stylowy żakiet, który doda nieco biznesowego szlifu całej stylizacji. Jeśli chodzi o wspomniane sneakersy – dobrym wyborem może być model na podwyższeniu: dzięki niemu nogi w spodniach dresowych będą prezentować się smuklej, a cała sylwetka zyska na lekkości.

Modne, dresowe spodnie damskie mogą stanowić świetny element niejednej stylizacji do biura. Wystarczy upewnić się, że ten fragment garderoby jest dopuszczalny – a potem stworzyć ciekawą stylizację z wykorzystaniem damskich dresów!