Biustonosz jest podstawowym elementem damskiej garderoby w kategorii bieliźnianej. Istnieje wiele rodzajów, krojów i funkcji, jakie może pełnić, tym samym spełniając wszystkie oczekiwania swoich właścicielek, bez względu na to, jaki noszą rozmiar. Elegancki biustonosz pełni nie tylko funkcję ozdobną na romantyczne wieczory, ale i również doskonale podtrzymuje biust, wspierając tym samym zdrowie piersi i naszą wygodę. Należy pamiętać, aby był on odpowiednio dopasowany, posiadał wycięcia we właściwych miejscach, oraz aby nie był ani za ciasny, ani za luźny.

Duży wybór biustonoszy znacząco ułatwia dokonanie wyboru

Mając możliwość indywidualnego dopasowania biustonosza do naszego rozmiaru, tuszy i budowy ciała, możemy spokojnie dokonać wyboru, który nas satysfakcjonuje. Biustonosze dla osób z małym biustem są uszyte dokładnie tak, aby go pięknie podkreślić. Nie ma potrzebny, aby miał on szerokie ramiączka czy był bardzo zabudowany. Wybierając stanik na mały rozmiar, możemy również zdecydować się na taki typu push-up. Zapewni on optyczne powiększenie biustu, dzięki czemu sylwetka nabierze pożądanych kształtów. W poszukiwaniu stanika na mały biust należy oprócz rozmiaru określić też kształt piersi. Pozwoli to nam na odpowiednie dopasowanie obwodu oraz miseczki.

Dobrze wyeksponowane piersi dzięki prawidłowemu krojowi

Błędem jest umieszczanie piersi w biustonoszu, który je za bardzo ściska i podnosi „na siłę”. Dobry biustonosz powinien je prawidłowo podtrzymywać i eksponować, a nie ściskać i zniekształcać. Przekłada się to w dużej mierze na zdrowie piersi. Określając szerokość w biuście i pod biustem możemy zauważyć, że małe piersi nie zawsze muszą mieć rozmiar A czy B, ponieważ wielkość miseczki zależy w dużym stopniu od ich kształtu. Ze względu na swoje cechy, mały biust nie wymaga zabudowanego przodu w celu wzmocnionego podtrzymania, w przeciwieństwie do większych biustów. W przypadku ramiączek i obwodu tak samo możemy wybrać te nie za szerokie, aby nie przytłaczały całego biustu. Odpowiednio dobrany biustonosz potrafi ładnie podkreślić sylwetkę, nie przeciążając jej góry, oraz wyeksponować kształty.

Różne rodzaje biustonosza a komfort noszenia

Dokonując wyboru biustonosza dla małego biustu, możemy przebierać w wielu krojach i rodzajach. Dostępne są biustonosze z fiszbinami lub bez, z gładkiego materiału lub koronkowego. Do bluzek czy sukienek bez ramiączek warto wybrać koniecznie stanik z odczepianymi ramiączkami lub taki samonośny. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć biust, możemy zdecydować się na uwodzicielski push-up. W sklepie Triumph ukazuje nam się szeroki wybór damskiej bielizny. W przeróżnych kategoriach odnajdziemy biustonosze dopasowane dla każdej z nas i na każdy rozmiar. Pozwoli to na wybór odpowiedniego dla siebie, wygodnego biustonosza nawet na mały biust, który wymaga wyeksponowania tak samo, jak i duży. W celu podkreślenie sylwetki i zapewnienia wygody noszenia na co dzień (oraz na specjalne okazje), w sklepie otrzymamy duży zakres biustonoszy i dokładne opisy ich preferencji.