Dzięki koncentratorowi tlenu jest możliwe ciągłe dostarczanie pacjentowi powietrza. Umożliwia ono normalne funkcjonowanie osobom borykającym się z rozlicznymi chorobami układu oddechowo-sercowego. Zaletami urządzenia jest wygoda i wysoka wydajność.

W przypadku, jakich chorób stosuje się koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu stosuje się w zaburzeniach wielu chorób płuc, bezdechu sennego, niedotlenienia mózgu, ale też zaburzeń układu sercowo-naczyniowego. Z tego typu zaburzeniami zmagają się osoby starsze lub obciążone wadami genetycznymi. Koncentrator tlenu stosują także osoby chorujące na astmę. Jest to absolutnie niezbędny sprzęt do leczenia pacjentów z POCHp (przewlekła obturacyjna choroba płuc). Należy też pamiętać, że zaburzenia oddychania nie zawsze wynikają z obecności poważnych chorób. Zdarza się, że mają one podłoże nerwicowe. Dlatego tak ważna jest diagnoza lekarska i stwierdzenie, czy tlenoterapia jest rzeczywiście zasadna.

Koncentrator tlenu- zalety korzystania

Koncentrator tlenu ma przewagę nad niegdyś stosowaną butlą tlenową. Przede wszystkim ze względu na aspekt bezpieczeństwa, który jest najistotniejszy. Koncentrator tlenu to nowoczesne i bardzo wydajne urządzenie. Pobiera tlen z powietrza, dzięki czemu jego ilość jest nielimitowana. Dodatkowym udogodnieniem jest prostota obsługi i fakt, iż nie ogranicza mobilności chorego. Wszystko to sprawia, że z korzystanie z koncentratora tlenu z pewnością podniesie jakość życia każdego pacjenta. Zaletą jest też zaawansowanie technologiczne, które sprawia, że na rynku jest do wyboru naprawdę wiele modeli i wiele z nich posiada dodatkowe ułatwienia.

Jak korzystać z koncentratora tlenu?

Aby użytkowanie koncentratora miało sens, należy przestrzegać kilku zasad. Podstawową kwestią jest czas dostarczania tlenu. Umownie przyjmuje się, że powinien on wynosić 15 godzin na dobę. Ważne jest również to, aby w trakcie użytkowania koncentratora tlenu nie palić papierosów, ponieważ może to doprowadzić do zapalenia się wąsów tlenowych.