Mimo awansu technologii oraz wysokiej racjonalizacji rzeczywistości niektórzy nadal uczęszczają do czarodziejek. Za pośrednictwem sieci łatwo można odkryć wróżkę, szczególnie popularna jest również tzw. wróżka online, czyli dawanie instrukcji i przewidywanie przyszłości poprzez Internet. Dzisiejsza czarodziejka to właściwie doradca życiowy, który to ma głównie pomagać. Jest postacią bezstronną, nie znającą nas i naszych doświadczeń, czy kłopotów. Należy więc liczyć na obiektywną diagnozę sytuacji, której niezwykle często klient nie umie samodzielnie dokonać. Teraz chiromantka dla wielu jest przewodnikiem, który nie tylko przepowiada kształt naszej przyszłości, lecz i sugeruje których decyzji nie dokonywać, jakie cele odpuścić na później, z jakim towarzyszem moglibyśmy być bardziej zadowoleni, lub chociażby w którym miejscu zamieszkać.

Niektórzy wypatrują u wróżki wytycznej, kolejni pocieszenia, a jeszcze inni przychodzą wiedzeni ciekawością, a nawet by po prostu z kimś porozmawiać. Ci ludzie, którzy mają ważne dylematy, znacznie częściej odwiedzają wróżbitów przyjmując, że znajdą pełne zrozumienie kompetentną pomoc i konkretne rekomendacje. Obecna wróżka musi być odpowiednim psychologiem, terapeutą i słuchaczem w jednym. Liczna część osób czerpiących z przepowiedni wieszczek to ludzie uzależnieni od wróżenia sobie. Umiejętna oraz solidna wróżka nie przeszkodzi w życiu, lecz zawsze może dobrze doradzić. Jednak powinno się wyselekcjonować profesjonalną chiromantkę.

W naszym kraju fach ten jest coraz popularniejsza. Słysząc wyrażenie wróżka, mamy przed oczami nie tylko starą damę przebywającą w magicznym pokoju w sąsiedztwie szklanej kuli. Z porad czarodziejek i wróżbitów możemy dziś skorzystać także za pośrednictwem Internetu, czy przesyłając wiadomość tekstową w czasie programu w telewizji. Każdy zainteresowany może wyszukać dla siebie najwłaściwszą formę kontaktu z ezoterykiem. Korzystajmy zatem z usług profesjonalnych specjalistów z płaszczyzny ezoteryki. Jednakowoż miejmy na względzie że z pewnością żadna ezoteryczka nie rozwiąże za nas naszych trudów, ani nie wyręczy nas w podejmowaniu decyzji. Doradca życiowy ma możliwość tylko wytypować najoptymalniejszą drogę, lecz samodzielnie dokonujemy wyborów, a nie chiromantka, a już na pewno nie karty tarota.