Zarobkowanie w sieci nie musi być nużące. Czasem zdarzają się zlecenia „perełki” lub fajne konkursy sms. Właśnie ich tematyką się zajmiemy. Wiele osób pracujących w sieci częstokroć fascynuje się różnymi konkursami, bo nie są one ciągle identyczne a nagrody do otrzymania atrakcyjne.

No i skoro zostaną opublikowane, a z nimi wartość nagród do wygrania to nierzadko pojmujemy, że trzeba podjąć wyzwanie. Do zdobycia są często nagrody rzeczowe, ale też gotówka lub wycieczki. To one sprawiają, że się jesteśmy zdecydowani i bierzemy udział. Wygrana może być premią do naszych podstawowych zapłat.
Co uczynić żeby odnieść zwycięstwo? Ponad wszystko zacząć działać. Nie odwodzić się skomplikowanymi zasadami. Jednakże dla znacznej części z nas najpoważniejszy problem to zlokalizowanie fajnych konkursów, godnych naszej uwagi. Jednakże są witryny www na których zamieszcza się interesujące konkursy. Z wyjątkiem tego, poruszając się po internecie, nierzadko zupełnie przypadkowo możemy się na nie natknąć.

Jeśli chodzi o typowo organizacyjne kwestie to należy czytać regulaminy konkursowe bo to nad wyraz ważne, bo konkursy promocyjne potrafią zaskoczyć. Jest to często umowa zobowiązująca. To bardzo istotne kwestie dotyczące quizów w Internecie. Bardzo ważne to nie zniechęcać się mocno wpadkami, albowiem także te muszą występować. Bardzo ważne, by cały czas interesować się pojawianiem najnowszych turniejów.
Znaczącym dochodem zdecydowanie nie będą, lecz zawsze może to być dla nas zastrzyk pieniędzy, czy interesujący prezent. Czasem zdarzają się akcje, które to wyjątkowo zbliżone są do quizów, aczkolwiek nimi nie są, bowiem nagrody są dla każdego, kto weźmie w nich udział.

Tak to się odbywało chociażby w przypadku otwierania jednego z portali spółki Allegro, w której za pozostawienie zapisuj otrzymywało się punkty, a potem można było wymienić na upominki – od doładowań do sieci komórkowych po większe sprzęty do domu i inne ciekawe nagrody. Są to nadzwyczaj nietypowe, a ponad wszystko atrakcyjne pomysły, jakie jednakże przebiegają przez dany czas, a następnie się kończą. Dlatego przy każdej dowolnej okazji należy poświęcić im jak najwięcej czasu, bowiem konkursy te są czasami dla nas niesamowicie opłacalne.