Dla kogo elektryczne rowery trójkołowe?

W dzisiejszych czasach na rynku produktów medycznych jest coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, które są pomocne w poprawie komfortu życia pacjentów. Dla osoby niepełnosprawnej kwestia aktywności fizycznej może być niezmiernie trudna. Wiele zależy od tego, o jaki rodzaj schorzenia chodzi i jak jest szansa na powrót do zdrowia. W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecane są elektryczne rowery trójkołowe.

1. Do czego służy rower trójkołowy?

2. Elektryczne rowery trójkołowe dla pacjentów w różnym wieku

3. Czy można zdobyć dofinansowanie PFRON do roweru trójkołowego elektrycznego?

Dla kogo elektryczne rowery trójkołowe

Rowery trójkołowe z napędem elektrycznym to wartościowa propozycja dla osób cierpiących na schorzenia układu ruchu. Rower trójkołowy ze wspomaganiem elektrycznym przyda się każdej osobie, która nie jest w stanie pokonywać dużych odległości (szybkie męczenie, brak możliwości utrzymania równowagi). Rowery trójkołowe elektryczne przeznaczone są dla dzieci i dla osób dorosłych. Rowery trójkołowe elektryczne można zamówić między innymi w specjalistycznym internetowym sklepie medycznym.

Do czego służy rower trójkołowy?

Elektryczne rowery trójkołowe są zalecane dla osób z chorobami układu ruchu, które nie są w stanie korzystać z rowerów innego typu. Przebywanie na świeżym powietrzu i minimalna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na ogólny stan organizmu. Rowery trójkołowe elektryczne zapewniają bezpieczeństwo jazdy. Trójkołowiec jest idealny dla osób niepełnosprawnych, gdyż umożliwia im samodzielne przemieszczanie się. Oczywiście wiele zależy od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. W każdym razie rowery trójkołowe z napędem elektrycznym to szansa na większą mobilność osób niepełnosprawnych i ludzi w starszym wieku.

Elektryczne rowery trójkołowe dla pacjentów w różnym wieku

Każdą osobę niepełnosprawną boli to, że jest uzależniona od pomocy innych osób. Pacjenci po udarach mózgu czy chorujący na stwardnienie rozsiane mogą mieć problem ze sprawnością ruchową. Chorób układu ruchu i o podłożu neurologicznym jest bardzo dużo. Nie zawsze pacjent po rehabilitacji jest w stanie wsiąść na tradycyjny rower. Rynek rowerów elektrycznych przygotował kilka ciekawych propozycji dla pacjentów z niepełnosprawnościami.

Czy można zdobyć dofinansowanie PFRON do roweru trójkołowego elektrycznego?

Rowery trójkołowe są uznawane za sprzęt rehabilitacyjny. Dzięki temu można ubiegać się o dofinansowanie ich zakupu z PFRON (do 95% wartości). Te rowery nie należą do tanich. Mogą kosztować nawet około 10000 PLN, dlatego warto postarać się o wsparcie z PFRON.