respimed-badanie-snu

OBS to choróbsko uciążliwe i poważne. Jeśli obserwujesz u siebie objawy typu senność z którą nie możesz sobie poradzić niezależnie od jak myślimy bardzo dobrze przespanej nocy, koniecznie musimy iść do lekarza i poprosić o zlecenie wykluczających nasz obawy badań. aby stwierdzić względnie wykluczyć obturacyjny bezdech senny.

Mechanizm bezdechu sennego w mojej ocenie jest względnie prosty. Następuje zasadnicze zmniejszenie ewentualnie zatrzymanie oddechu. Daje to dynamiczną repliką ustroju która ma prowadzić do jak najszybsze nabranie tlenu. Wybudzamy się i znów zasypiamy, nieraz bez świadomości wybudzenia. Decydującym krokiem prowadzącym do wykrycia zespołu OBS. bez wątpienia jest klasyczny wywiad lekarza rodzinnego a także badanie laryngologiczne. Sprawdza ono, czy kluczowa do bezdechu jest nasza budowa, dla przykładu zwężone gardło ewentualnie powiększone migdałki.

Ostatni krok badanie, które nie pozostawia wątpliwości i potwierdza względnie wyklucza obturacyjny bezdech senny. Skoro domniemanie choróbska potwierdzą testy wykonuje się badanie poligraficzne. Polega ono na kompleksowym monitorowaniu przebiegu. Gdy potwierdzimy OBS wtenczas doktor zaordynuje metodę leczenia. Ze 100 pewnością poradzi odmianę trybu życia – sporo aktywności pozbycie się nadmiernych kilogramów, odpuszczenie palenia, zredukowanie spożywania alkoholu.

Najskuteczniejsze zazwyczaj jest wykorzystywanie tzw. protezy powietrznej. Aparat CPAP, a więc nic innego jak ta proteza powietrzna, to nowoczesne urządzenie systematycznie wtłaczające do dróg oddechowych powietrze pod ciśnieniem. Daje to zdrowy wypoczynek, niezakłócany wybudzeniami, gdyż powietrze przytrzymuje miękkie części dróg oddechowych, hamując ich zapadanie się. Ten sprzęt medyczny wypada wykorzystywać przez całą noc.