kontenery-seabox

Kontenery morskie odgrywają kluczową rolę w ogólnie pojętym transporcie morskim. W większości przypadków mówiąc o nich mamy na myśli metalowe skrzynie o dużych gabarytach, przy pomocy których transportowane są różnego rodzaju produkty, szczególnie te drobne. Jeśli chcecie dowiedzieć się dokładniej, czym są kontenery morskie, jak są zbudowane i jaka jest ich rola w światowym transporcie – koniecznie zostańcie z nami do końca. W tym artykule wyjaśnimy te kwestie.

Jak zbudowane są kontenery morskie? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

Wielka skrzynia, swoim kształtem przypominające prostopadłościan. Prawdopodobnie każdy z nas widział taką co najmniej raz w swoim życiu. Gabaryty takiej skrzyni są ogromne. Nierzadko przypomina ona swoją wielkością nieduży budynek – w ten właśnie sposób wyglądają kontenery morskie. Konstrukcja kontenerów to stalowa rama i specjalna podstawa, która musi być maksymalnie wytrzymała. To właśnie po niej poruszają się pojazdy układające towar. Na ścianach kontenera, a także na wspomnianej już przed momentem podłodze znajdują się specjalne uchwyty, które umożliwiają przymocowanie ładunku do kontenera. Chronią one towar przed przemieszczaniem się w trakcie transportu i zabezpieczają zarówno sam kontener, jak i przewożone produkty. Najbardziej solidną częścią tego rozwiązania muszą być słupki narożne. To właśnie dzięki nim oraz dzięki dolnym i górnym zaczepom możliwe jest podnoszenie i stawianie kontenera w optymalnym miejscu i pozycji. Drzwi do takiego kontenera są w pełni wodoszczelne, niesamowicie ciężkie i mocowane na specjalistycznych zawiasach. Po załadowaniu towaru zamyka się je na co najmniej dwa, a niekiedy nawet cztery zamki, w których znajdują się także miejsca na kłódki oraz plomby. Otwieranie drzwi to skomplikowany proces, który powinien się odbywać z zachowaniem wszystkich, określonych przez producenta zasad bezpieczeństwa. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieć do czynienia z rozładunkiem kontenera morskiego – koniecznie o tym pamiętajcie.

kontenery morskie

Kontenery morskie – rodzaje

Poza standardową ‘skrzynką’, o której pisaliśmy w poprzednim akapicie, producenci kontenerów oferują także inne, mniej typowe, rozwiązania, dopasowane do potrzeb klientów. Dzięki temu możecie transportować właściwie każdy towar, na jakim Wam zależy. Chcecie przewieźć towar, który znajduje się na paletach? W takim razie koniecznie zainteresujcie się kontenerami morskimi Palet Wide. Ich rozmiar został dopasowany do wymiarów palet. Takie rozwiązanie umożliwia maksymalne załadowanie kontenera. Produkujecie towary o dużych gabarytach? Jeśli tak – kontenery morskie High Tube z pewnością okażą się w Waszym wypadku strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Jeśli natomiast zależy Wam na przetransportowaniu towaru o niestandardowych wymiarach, np. maszyn budowlanych, koniecznie skorzystajcie z proponowanego przez firmę SeaBox kontenera morskiego Open Top. Zamiast dachu ma on zamontowaną plandekę ochronną, która może być demontowana, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Niepotrzebny kontener morski – co z nim zrobić?

Kontenery morskie, które spełniły już swoją podstawową funkcję, okazują się być fantastycznym miejscem do prowadzenia różnego rodzaju działalności. Wprowadzając w określone modyfikacje, mogą okazać się świetnym miejscem do prowadzenia niewielkiej gastronomii, food trucka, salonu fryzjerskiego, a także biura o niebanalnym wyglądzie.