Choć prawie wszyscy zgodnie deklarują, że nie zdradziliby swojego partnera, zdrady są jednymi z najczęstszych czynników, które doprowadzają do rozpadu związku. Wielu z nas nie wyobraża sobie wybaczenia zdrady, tłumacząc to bezpowrotną utratą zaufania i poczucia bezpieczeństwa przy swoim partnerze.

 

Co powoduje, że dopuszczamy się zdrady?

Wierność i szczerość to wartości, które w związkach cenimy zwykle najbardziej – ich brak powoduje w wielu przypadkach rozstanie. Brak zaufania do drugiej połówki, która dopuściła się zdrady, może skutkować ciągłym jej kontrolowaniem, chorobliwą zazdrością, a w efekcie częstymi kłótniami, które niejednokrotnie przeradzają się w prawdziwe awantury. Jest to szczególnie bolesna sytuacja nie tylko dla samych partnerów, ale także dla ich dzieci, które uwikłane są w trudne relacje między rodzicami. Wszystko to często powoduje, że wolimy zakończyć związek, niż próbować go odbudować.  Nie możemy wskazać jednego powodu, dla którego decydujemy się na tak radykalny krok, jak zdrada swojego partnera. Z pewnością jest jednak wiele czynników, które mogą wpływać na podjęcie takiej decyzji. Jedną z głównych przyczyn jest poczucie zaniedbania przez partnera. Niekiedy czujemy, że nie okazuje on nam takiego zainteresowania, jakiego byśmy potrzebowali (nie spędza z nami wystarczającej ilości czasu, większość dnia przebywa w pracy itp.). Poczucie zaniedbania może pchnąć nas w ramiona innej osoby, która okaże nam oczekiwane przez nas zainteresowanie i troskę. Dlatego też tak ważne w związku jest proste komunikowanie swoich potrzeb oraz obaw. Być może wówczas uda się pójść na pewne kompromisy i uniknąć tak przykrego skutku, jakim jest właśnie zdrada.

 

Czy zawsze zdrada kończy się rozwodem?

Zdrady często zdarzają się także w małżeństwach. Zdrada nie zawsze musi oczywiście oznaczać rozwód. Małżonkowie niejednokrotnie decydują się na to, by w swoim związku pozostać, szczególnie wówczas, gdy posiadają małoletnie dzieci. To właśnie dla ich dobra próbują uratować małżeństwo. Niekiedy jednak małżonkom nie udaje się porozumieć – wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być właśnie rozwód Łódź, Kraków czy Warszawa to miasta, w których działa wiele kancelarii prawnych. Możemy w nich uzyskać fachową pomoc w możliwie jak najszybszym uzyskaniu rozwodu. Najlepiej jest skorzystać z usług prawnika, którego poleci nam ktoś bliski. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto zaznajomić się z opiniami na temat danej kancelarii, umieszczonymi przez jej klientów w Internecie.