Zakup używanego auta wiąże się z ryzykiem. Wśród wielu ogłoszeń tylko kilka procent może pochodzić z pewnego źródła. Nadal wielu ludzi boryka się z problemem po zakupie auta. Miała być igła, a wyszedł szrot. Czy można z tym walczyć? Czy gwarancje na samochody używane są dobrym pomysłem?

Gdzie możesz kupić gwarancję na auto używane?

Niestety obecnie jedynie komisy pozwalają na zakup samochodu z gwarancją. Wynika to z tego, że firmy gwarancyjne obawiają się objęcia swoimi usługami samochodów z innych niż komisowe źródła. Czy to oznacza, że auta z komisu są takie extra? Nie, ale przy stałej współpracy z komisem liczy się rachunek prawdopodobieństwa, a nie ślepy los. Ciebie, czy mnie, takie firmy nie znają, a komisy oceniają na podstawie długiej współpracy. Prawdziwy będzie natomiast wniosek, że jeśli komis ma gwarancje, to znaczy, że nie należy do najgorszych.

Opinie o gwarancjach

Jak to w internecie opinie zwykle bywają złe lub bardzo złe. To wynika z naszej mentalności, bo Polacy lubią narzekać. Można powiedzieć, że to nasza cecha narodowa. A zatem jeśli wpiszesz w sieci, opinie o gethelp lub vip, to zwykle napotkasz rzekę smutnych opowieści o tym jak klient został oszukany.

Problemem jest nie to, że firmy są nieuczciwe, tylko to, że klienci nie czytają. Bo gwarancje jak każda forma ubezpieczenia ma przecież wykluczenia i limity wypłat. Nie możemy oczekiwać, że firma bez mrugnięcia okiem wypłaci nam rzekę pieniędzy jeśli składka wynosiła 300zł

Co obejmuje gwarancja?

Bez dwóch zdań każda z firm gwarantuje Ci holowanie i próbę naprawy na drodze. To może niewiele, ale często udaje się rozwiązać problem, a ty jedziesz dalej, a to już całkiem sporo.

Większość firm oferuje pakiety i to na nich należy się skupić. Sprawdzasz co obejmuje dany pakiet i dobierasz do swoich potrze. Zupełnie jak z wyposażeniem auta, kupujesz to co potrzebujesz!