Malformacje naczyniowe to zmiany, które najczęściej pojawiają się na twarzy, sprawiając, że osoby walczące z tego rodzaju niedoskonałościami, mają kompleksy i wiele zastrzeżeń, co do swojego wizerunku. Na szczęście obecnie, specjaliści medycyny estetycznej mogą pomóc w pozbyciu się tego defektu, oferując pacjentom terapię laserem naczyniowym.

Zdaniem ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy najlepsze efekty zapewnia Cutera Excel V+ 532 nm, dostępny również w tej klinice. Dlaczego warto usunąć malformację naczyniową właśnie za pomocą tego urządzenia?

Usuwanie naczyniaków laserem – czym są malformacje naczyniowe?

Co, tak właściwie kryje się pod pojęciem: malformacje naczyniowe? Otóż, są to wady wrodzone, które nigdy samoistnie nie znikną, aby się ich pozbyć, trzeba skorzystać z pomocy lekarskiej. Są to charakterystyczne, czerwone, płaskie plamy, które mogą mieć różny kształt i strukturę. Zmiany te są efektem nieprawidłowego rozwoju naczyń i powstają już w życiu płodowym. Często malformacje są przez pacjentów mylone z naczyniakami, które to z kolei pojawiają się u niemowląt oraz młodszych dzieci i przeważnie same znikają (ulegają regresji do 10. roku życia), bez ingerencji specjalisty.

Istnieją dwie metody usuwania malformacji naczyniowych, a są to:

  • laserowe usuwanie zmian naczyniowych (Cutera Excel V),
  • chirurgiczne usuwanie zmian naczyniowych (zabieg polegający na wycięciu zmiany).

Dlaczego osoby odwiedzające kliniki medycyny estetycznej, decydują się usunąć malformacje naczyniowe? Zmiany te nie dają żadnych uciążliwych objawów, ale negatywnie wpływają na wygląd i tym samym psychikę pacjenta, zwłaszcza, że najczęściej umiejscowione są na twarzy, która jest przecież swego rodzaju wizytówką każdego człowieka.

Cutera Excel V – poznaj zalety laseroterapii zmian naczyniowych

Cutera Excel V zdaniem wielu specjalistów, jest aktualnie najlepszym laserem naczyniowym na rynku, z którym nie może konkurować żaden inny dostępny system laserowy. Można zastosować go na praktycznie każdej zmienionej chorobowo części ciała. Urządzenie to działa na zasadzie selektywnej fototermolizy (wiązkę światła zmienia się w ciepło w tkance i dochodzi do nagrzania ściany naczynia i tym samym koagulacji). Oferuje podwójną długość fali 532 nm i 1064 nm i zwiększoną moc, w porównaniu do konkurencyjnych laserów chińskiej i koreańskiej produkcji. Wiązka laserowa emituje światło, które nie jest rozproszone, a skoncentrowane na likwidacji konkretnego problemu (naczyń czerwonych i niebieskich). Zabieg laserem Cutera Excel V nie jest bolesny, gdyż głowica chłodząca zapewni odpowiedni komfort podczas pracy sprzętu.

Z jakimi defektami urody radzi sobie jeszcze Cutera Excel V?

Innowacyjny laser Cutera Excel V może pomóc osobom walczącym z różnymi chorobami naczyniowymi, a nie tylko malformacjami. To zaawansowane technologicznie urządzenie, znanej i cenionej firmy Cutera, świetnie radzi sobie z likwidacją poszerzonych naczynek na twarzy i na nogach, rozległego rumienia (rosacea), trądziku różowatego (nawet w zaawansowanym stadium), zmian pigmentacyjnych, żylaków kończyn dolnych, poikilodermii, czy brodawek wirusowych.

Podsumowując, mimo iż malformacje naczyniowe nie są groźne dla zdrowia, w przypadku wielu osób stanowią ważny problem natury emocjonalnej, który ma wpływ na ich codzienne funkcjonowanie, obniżając jakość życia. Laseroterapia Cutera Excel V pozwala przywrócić skórze jednolity, naturalny koloryt – bez bólu, ryzyka i długiej rekonwalescencji. Zabiegi są szybkie i skuteczne, bez marnowania czasu pacjenta.

Masz szpecące malformacje naczyniowe na twarzy lub innej części ciała i chcesz jak najszybciej zlikwidować ten defekt urody? Najważniejsze informacje dotyczące przebiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych z użyciem nowoczesnego systemu Cutera, znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/