Dużymi krokami zbliża się czas wyjazdów wakacyjnych. Niezależnie od tego, czy pojedziesz nad wodę, czy też nad morze, musisz zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. W plecaku lub torbie powinny znaleźć się priorytetowo kremy z filtrem i ręczniki plażowe. Ale to oczywiście nie wszystko!

Kosmetyki do opalania to podstawa

Bez kremów z filtrem, które będą chronić twoją skórę przed słonecznym promieniowaniem, nie wybieraj się na letni wypoczynek. Nawet jeśli nie będzie upału, to i tak można poparzyć skórę, przebywając zbyt długo na słońcu. Koniecznie dopasuj faktor kremu czy olejku do karnacji skóry, aby zabezpieczenie było optymalne. Zwróć również uwagę czy preparat ochroni cię zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Koniecznie zapakuj do torby balsam po opalaniu. Czasami skóra jest mocno spragniona nawodnienia i trzeba działać od razu. Po wpływem dobroczynnych olejków lub pantenolu, aloesu czy gliceryny zaczerwienienia będą coraz mniej widoczne. Poczujesz miły chłód na skórze i zblednie zaczerwienienie. A co najważniejsze, skóra zostanie mocno nawilżona.

Ręczniki plażowe – grube, kolorowe i chłonne

Jeżeli lubisz wylegiwać się na złotym, gorącym piasku, to na pewno doceniasz miękkość i delikatność koca lub maty. Tylko dobrej jakości materiał, który nie będzie podrażniał skóry, sprawdzi się podczas wakacyjnego odpoczynku nad morzem.

Równie ważne są ręczniki plażowe, w które można się wtulić tuż po wyjściu z wody i ogrzać wychłodzone ciało. Powinny być uszyte z chłonnego i miękkiego materiału, który będzie również odporny na działanie słonej wody i słońca. Ich gramatura, czyli gęstość materiału, nie może być zbyt niska, ale też nie za wysoka. Ręczniki plażowe muszą dobrze chłonąć wodę i w miarę szybko schnąć.

Kolejna kwestia związana z ręcznikami dotyczy kolorystyki i wzorów. Mocne, żywe kolory i barwne aplikacje są bardzo modne i przyciągają uwagę. Jeśli chcesz dodać sobie szczypty optymizmu i energii, kup barwne ręczniki plażowe ozdobione efektownymi wzorami czy oryginalnym napisem. Otulenie się takim ręcznikiem po wyjściu z wody stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Okulary z filtrem i ochrona głowy

Czytanie książek lub kolorowych magazynów na plaży jest często bardzo trudne ze względu na mocno operujące słońce. Dlatego też jeśli masz czytnik, wrzuć go do torby, aby móc spokojnie zanurzyć się w lekturze. Zabierz ze sobą także dobrej jakości okulary z filtrem, koniecznie polaryzacyjne. Wtedy spokojnie poczytasz, popatrzysz na morskie fale, a twój wzrok nie będzie się męczył.

Nie zapomnij również o czapce na głowę. Równie dobrze sprawdzi się słomiany kapelusz, którego duże rondo osłoni nie tylko głowę, ale też czoło i twarz. Schronić możesz się także pod parasolem i częściowo za parawanem. Przemyśl też kwestię zabrania ze sobą mini budki, którą rozłożysz w kilku prostych ruchach.

Przekąski i zimne napoje – bez nich ani rusz!

Nie wybieraj się na plażę bez żadnej przekąski. Może nią być mały batonik (taki, który się nie rozpuści), paluszki lub owoce, dzięki którym zaspokoisz pierwszy głód. Bardzo ważne jest także częste picie płynów, aby organizm był stale nawadniany. Jeżeli wybierasz się na plażę na dłużej, zabierz małą, przenośną lodówkę z kanapkami i zimnymi napojami.

Idealne będą też bakalie, które nie zajmują dużo miejsca w torbie, a są niezwykle pożywne. Dobrym pomysłem na przekąskę są także ciasteczka owsiane lub wafle ryżowe. Możesz mieć pewność, że nie rozpłyną się pod wpływem temperatury.

Oprócz ww. rzeczy jest także mnóstwo gadżetów dodatkowych, które każdy wybiera wedle uznania. Są nimi np. piłki plażowe, książki i magazyny do czytania. Niezbędny może okazać się także power bank, gumowe klapki i termos z aromatyczną kawą. Nie zapomnij też o ciepłej bluzie, bo przy nagłej zmianie pogody, może okazać się najważniejszą rzeczą w plażowej torbie.