Bardzo dużo osób chce posiadać piękny uśmiech. W końcu to wizytówka każdego człowieka, prawda? Czasami – z różnych powodów – nie jest nam to dane. Wtedy niezbędne są implanty zębowe. W jakich sytuacjach tak się jednak dzieje? Jakie wyróżniamy rodzaje tych elementów? Wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące tego tematu zostały przytoczone w poniższym artykule.

Trzeba podkreślić, że coraz więcej osób nosi w naszym kraju implanty zębowe… Czasami jest to bowiem jedyna droga do tego, aby posiadać po prostu piękny uśmiech i zagwarantować sobie odpowiedni komfort. Kiedy stosowane są takie właśnie akcesoria? Generalnie implanty zębów są używane w przypadku osób, które utraciły swoje naturalne uzębienie. Stomatolodzy zalecają takie elementy biorąc pod uwagę utratę jednego zęba lub odbudowę większej części zgryzu. W jakich sytuacjach dochodzi zaś do utraty naturalnego uzębienia? To między innymi nieleczona paradontoza. Ponadto implanty zębów przydają się uwzględniając ludzi, którzy mają wyniszczone zęby przez próchnicę. Są też osoby, które w tym momencie nie posiadają żadnego uzębienia. W tej sytuacji również przydają się zatem odpowiednio dobrane, a potem zamontowane implanty zębów.

Jakie wyróżniamy rodzaje tych właśnie konkretnych akcesoriów? Okazuje się, że wybór jest naprawdę bardzo duży. Sporo tutaj oczywiście zależy od lekarza prowadzącego. To on na podstawie rozmaitych aspektów powinien dobrać najlepsze implanty zębowe w stosunku do konkretnego pacjenta. Niekiedy stosowane są akcesoria tytanowe. Czym się charakteryzują? To bardzo długi okres użytkowania. Są jednak osoby, które uważają, że implanty tytanowe nie wyglądają do końca estetycznie… Nie brakuje ludzi, którzy noszą natomiast implanty cyrkonowe. Co warto wiedzieć na ten temat? Są one uznawane są za odpowiednie pod kątem estetyki. Dodatkowo charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie. Na dodatek implanty cyrkonowe nie reagują na występujące zmiany temperatury. Wyróżniamy również inny podział tych akcesoriów. Chodzi w tym momencie o implanty jednofazowe oraz dwufazowe.

Soldent – warszawska klinika stomatologiczna.