Praca w biurze inżynierskim to wyzwanie zwłaszcza dla młodych. Ale biuro inżynierskie oferuje naprawdę wiele możliwości rozwoju, co więcej taka praca daje satysfakcję tworzenia miejsc i rzeczy ważnych i epokowych.

Czym zajmuje się biuro inżynierskie?

Jak w każdej organizacji czy firmie także w biurze inżynierskim jest wiele specjalizacji. Biuro inżynierskie może zajmować się poza projektowaniem także robotyką, budową maszyn, systemami bezpieczeństwa maszyn, elementami pomiarów geodezyjnych i opinii techniczno-budowlanych oraz systemami wizyjnymi. Generalnie w biurze inżynierskim potrzebni są inżynierowie, specjaliści, ale także tzw. ogarniacze, czyli osoby, które potrafią pracę innych osób zespolić w całość i sprzedać z zyskiem.

Kreślarz w biurze inżynierskim – jakie kwalifikacje?

Zwykle stanowisko kreślarza w biurze inżynierskim wymaga całego mnóstwa umiejętności, ale przy dobrej organizacji pracy i odpowiednim wykształceniu, wszystko może się udać. Jakie kwalifikacje potrzebne są do aplikowania na takie stanowisko i co jest na takim stanowisku wymagane? Zwykle biuro inżynierskie wymaga przede wszystkim współuczestnictwa w opracowywaniu projektów koncepcyjnych, budowlanych czy wykonawczych w zakresie konstrukcji, jakimi się zajmuje, czyli będą to konstrukcje np. żelbetowe czy stalowe. Warto mieć więc doświadczenie w pracy w środowisku CAD 3D. Ponadto ważna jest umiejętność opracowania dokumentacji warsztatowych czy wykonywanie podstawowych obliczeń statycznych, a także wytrzymałościowych. Dodatkowo biuro inżynierskie może wymagać od nas umiejętności i doświadczenia w rozwiązywaniu zagadnień technicznych.

Czego będą od Ciebie wymagać?

Oczekiwania przyszłego pracodawcy, jakim jest biuro inżynierskie mogą być różne, ale warto przygotować się na ewentualność w której w pierwszej kolejności wymagane będzie wykształcenie co najmniej średnie (preferowane kierunki techniczne), znajomość języka angielskiego oraz Autocad LT. Dodatkowo możemy się spodziewać, że zapytają nas w biurze inżynierskim o doświadczenie w biurze inżynierskim i to może być znaczący atut naszej kandydatury.