Zbliża się weekend, a ty dalej zastanawiasz się co w tych dniach zrobić ze sobą? Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – to jedno z najczęstszych zwrotów w tym regionie. Bieszczady o każdej porze roku odwiedza wielu turystów, którzy jadą tutaj, aby spacerować po górach, jeździć na rowerze, wypoczywać nad jeziorem Solińskim oraz zimą szaleć na nartach i snowboardzie. W takim razie, jeśli wybrałeś już kierunek swojego weekendowego wyjazdu, to warto pomyśleć nad atrakcjami.

Co zatem robić w Bieszczadach?

Przede wszystkim wyjść na szlak turystyczny nawet ten najmniejszy, aby chociaż przez chwilę odpocząć od codziennych problemów i skupić się na otaczającej nas naturze. Na pewno nasz umysł odpocznie od miejskiego zgiełku i po takiej wyciecze, każdy będzie zadowolony. W Bieszczadach możesz również zrobić fantastyczne zdjęcia. Miłośnicy fotografii znajdują tutaj wiele punktów przyrodniczych, które będą świetnie wyglądać w ich obiektywie. Dla osób, ceniących sobie spokój i ciszę, polecamy zarezerwować z dala od głównych dróg domek w Bieszczadach. Wybierając taki obiekt, możesz się spokojnie zrelaksować, popływać w basenie i podziwiać przepiękne pasma górskie. Wieczorem natomiast warto zdecydować się na rozpalenie ogniska i zagrać lub zaśpiewać swoje ulubione piosenki przy gwieździstym niebie. Turyści często również decydują się na zwiedzanie okolicy i lokalnych zabytków. Znaleźć w tym regionie można wiele cerkwi, kościołów, cmentarzy oraz zabytkowych starodawnych budowli, które na pewno przykują uwagę każdego włóczykija. Dla miłośników wodnej zabawy też nie zabraknie w tym regionie atrakcji. Jeśli lubisz pływać kajakiem, rowerkiem wodnym lub jachtem, to koniecznie odwiedź nadbrzeżne kurorty jeziora Solińskiego. W letni wakacyjny dzień jest tutaj tysiące turystów, którzy opalają się na kocach, wypoczywają z przyjaciółmi bądź pływają w wyznaczonych strefach ze swoimi dziećmi. Jeśli masz małe dzieci i chcesz, żeby spędzały ten czas aktywnie, to zarezerwuj nocleg w Polańczyku lub Solinie. Warto pamiętać także o dobrym jedzeniu i regionalnych potrawach. W Bieszczadach znajdziesz lokale, które mają już wieloletnią tradycję i podają wspaniałe jedzenie. W okresie wakacyjnym możesz skorzystać również z różnych przejazdów quadem, off road i nauczyć się jazdy konnej. Jak widać atrakcji na cały weekend nie zabraknie i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Tak samo w okresie zimowym, gdzie turyści przyjeżdżają na stoki narciarskie i spędzają na nich cały dzień.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim na noclegi, jeśli jedziemy latem, wiosną czy jesienią. W tych okresach warto rezerwować nocleg w Bieszczadach z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczególnie jeśli chcemy zarezerwować sobie obiekt z wieloma udogodnieniami. Często zdarza się, że musimy wykonać kilkanaście telefonów, zanim znajdziemy ten jeden odpowiedni nocleg. Można też skorzystać z Bieszczadzkiego Centrum Noclegowego, gdzie zarezerwujesz obiekt autonomicznie, bez konieczności kontaktu telefonicznego z właścicielem noclegu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla turystów ceniących sobie szybkość rezerwacji i możliwość płacenia kartą.

Bieszczady, czyli świetny pomysł na weekend

Bieszczady są dobrym rozwiązaniem na ładnie zapowiadający się weekend. Jeśli jednak pogoda nie będzie nam sprzyjać zawsze można wybrać się do wielu muzeów, restauracji oraz innych obiektów turystycznych na terenie Narodowego Parku Bieszczadzkiego. Wracając z tych regionów, możesz odwiedzić także takie miejscowości jak Lesko i Sanok, które posiadają także wiele świetnych atrakcji dla turystów.