Dostępne w drogeriach maseczki do twarzy kuszą swoją różnorodnością, zbawiennymi właściwościami i atrakcyjną formą. Obecnie mamy możliwość przebierać w niemal niezliczonych opcjach. Skąd jednak możemy być pewne, że wybrany kosmetyk okaże się odpowiedni dla naszej cery?

Dlaczego maseczki do twarzy są tak uwielbiane przez kobiety?

Regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy to nie wszystko – każda z nas powinna zadbać także o jej odżywienie i promienny wygląd. Chcąc wyeliminować oznaki zmęczenia lub starzenia się, wiele kobiet sięga właśnie po maseczki do twarzy. Każdy rodzaj kosmetyku posiada unikatowe właściwości, cenione przez nas z wielu różnych powodów. Mamy do wyboru maski stałe (wyjściowo w postaci proszku lub pasty do rozrobienia – np. algowe), miękkie – kremowe lub żelowe, które utwardzają się dopiero na twarzy oraz włóknikowe, najczęściej o strukturze przypominającej drobną siateczkę. Możliwość wyboru najdogodniejszej formy sprawia, że przeglądając maseczki do twarzy stajemy przed niemal nieskończoną liczbą gotowych rozwiązań. To, w jaki sposób sięgnąć po tę najlepszą dla naszej cery, będzie jednak zależało od kilku istotnych czynników – dlatego warto dokładnie zapoznać się z ich działaniem.

Jak dokonać wyboru odpowiedniej maseczki do twarzy?

Podstawą jest prawidłowe określenie swojego typu cery i efektów, jakie chcemy uzyskać poprzez zastosowanie konkretnej maseczki do twarzy. Cera sucha, szczególnie narażona na podrażnienia, wymaga zastosowania kosmetyków nawilżających. Przydadzą się także maseczki odżywcze oraz szczególnie polecany do skóry wrażliwej peeling enzymatyczny. Innym ciekawym rozwiązaniem są specjalne preparaty na delikatną skórę dookoła oczu – także występujące w formie maseczki do twarzy. W przypadku skóry tłustej i mieszanej musimy przyjąć zupełnie inną strategię: oczyszczanie skóry poprzez usunięcie zanieczyszczeń i wydzieliny łojotokowej. W tej roli doskonale sprawdzą się maseczki z glinką. Co z cerą dojrzałą? Także w tej grupie znalazło się wiele kosmetyków, których zadaniem jest nadanie skórze blasku i elastyczności, a tym samym redukcja zmarszczek. Dopiero po dokładnym zapoznaniu się z właściwościami określonej maseczki do twarzy, możemy kierować się innymi cechami kosmetyków, takimi jak choćby ich przyjemny zapach.