Czas ferii to zagwozdka dla wielu rodziców. Pragną oni, aby ich pociecha spędziła okres tych kilkunastu dni wolnego w jak najbardziej pożyteczny sposób, jednak nie zawsze wiedzą jak zabrać się za organizację. Jak powinny wyglądać udane ferie z dzieckiem?

Najprostszą opcją na zaplanowanie okresu feryjnego dla dzieci są wycieczki po okolicznych górach, górkach i pagórkach, aby maluchy mogły pojeździć na nartach lub sankach. Od dawna ten sposób jest praktykowany. Można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że zawsze zdaje egzamin.

Narty, snowboard – czyli szkoła narciarska

W młodych ludziach drzemią ogromy niespożytkowanego potencjału. Nawet w czasie wolnym od szkolnym obowiązków można dzieciakom pozwolić na niesamowity miszmasz, czyli połączenie niesamowitej zabawy z jednoczesnym wykorzystaniem ich zdolności i umiejętności. W jaki sposób? Oczywiście zapisując pociechy do szkoły narciarskiej! Szkoła narciarska jest idealnym sposobem na zmotywowanie malucha do aktywności ruchowej, a tym samym uruchomienie pomysłowości. Dlaczego akurat szkoła narciarska? Otóż, to dobra metoda na oderwanie się od codziennej rutyny. Dajemy dziecku szansę by poznało nowych ludzi, spędziło czas kreatywnie i w towarzystwie swoich rówieśników. Szkoła narciarska gwarantuje także świetną zabawę i uśmiech od ucha do ucha.

Jeśli nie szkoła narciarska to, co?

Gdy jednak stwierdzimy, że chcemy ten okres spędzić w rodzinnym gronie pozostaje jeszcze kilka innych możliwości do wyboru, takich jak wspólny wyjazd w góry, wycieczki krajoznawcze, wypad na lodowisko. Każda z nich zbliży Was do siebie oraz sprawi, iż zima, choć na moment przestanie być tylko chłodną porą roku, dzięki ciepłu, które dacie sobie nawzajem. Innym sposobem mogą być półkolonie. Dla tych mniej aktywnych osób również są opcje na przezimowanie ferii pomysłowo – chociażby oglądając razem filmy i ciesząc się własnym towarzystwem. W roku szkolnym rzadko bywają takie okazje, dlatego też warto o tym pomyśleć.