
Choć nie każdy zdaje sobie sprawę, dodatki do salonu są bardzo istotnym elementem aranżacji wnętrza. Tak naprawdę do od nich, a nie od mebli, zależy finalny charakter aranżacji. Powinny być więc starannie wykonane i przyciągać oko. Poznaj 5 idealnych dodatków, których nie może zabraknąć w Twoim salonie.
O czym należy pamiętać podczas wyboru idealnych dodatków do salonu?
Wybierając dodatki do salonu, należy zwrócić na takie detale, jak:
Komfort – dążenie do przytulności w designie definiowane jest jako cocooning, a więc zawijanie oraz ochranianie. Celem modnych aranżacji jest odpowiadanie na pragnienie relaksu, odpoczynku i wygody. W praktyce przekłada się to na przyjazny klimat (jaki mogą tworzyć biokominki narożne), meble o owalnych kształtach, czy też miękkie materiały.
Funkcjonalność – niepraktyczne dodatki, które utrudniają funkcjonowanie oraz zbyt duża ilość dekoracji, czy też natłok kolorów momentalnie zniszczy nawet najlepszą strefę komfortu.
Naturalne materiały – sztuczne tkaniny są zarówno nieprzyjemne w dotyku, jak i nie ekologiczne. Od pewnego czasu za elegancje uznawane są tekstylia powstałe z bawełny, lnu i jedwabiu. Dużą popularnością cieszą się przedmioty ceramiczne, kamienne i metalowe. Doskonałej jakości ozdoby naturalnego surowca mogą określić całą aranżację.
Biokominki narożne i nie tylko – 5 dodatków do salonu, które trzeba mieć
Do prawdziwego must have w aranżacji salonu można zaliczyć:
- Miniszklarnie – chłód metalu w miniszklarniach i lampionach warto przełamać radosną zielenią roślin lub świecami. W mieszkaniach można hodować w nich zioła, jak również ustawić w ich wnętrzu sztuczne kwiaty. Jest to oryginalna dekoracja, w której metalowe, cienkie ramki nadają nieco industrialny charakter.
- Szklane wazony – transparentne materiały to sztandarowy przykład trendu, w którym dodatki są jednocześnie eleganckie i industrialne. Aranżacja salonu przy pomocy szklanych wazonów będzie bardzo szykowna. W wytwornych wnętrzach ciekawym rozwiązaniem będzie szmaragdowa i butelkowa zieleń z metalicznymi dodatkami – srebrem, złotem i miedzią.
- Biokominki narożne – dostarczają płomień i ciepło bez emisji dymu. Co więcej, stanowią niepowtarzalny element dekoracyjny.
- Obrazy – to tradycyjne wykończenie aranżacji. Zawieszone w galerii lub pojedynczo mogą pełnić funkcję niepowtarzalnego tła lub pierwszych skrzypiec. Określają charakter domowników, gdyż ich główną funkcją jest zaspokojenie potrzeb estetycznych gospodarzy.
- Dywan – to element, który doskonale wycisza pomieszczenie i pochłania dźwięk. W dodatku chroni podłogę przed wszelkimi defektami oraz nasze stopy przed chłodem, zwłaszcza zimą.