Woda z wanny odpływa wolno lub prawie w ogóle? W takim przypadku powodem najczęściej jest zatkany odpływ. W jaki sposób można sobie z nim poradzić?

Problemy z zatkanym odpływem mogą pojawić się zarówno w starszych, jak i w nowszych budynkach. Często dotyczą wanny, ponieważ podczas kąpieli oraz innych czynności do jej odpływu trafiają nie tylko włosy, ale również pozostałe zanieczyszczenia, na przykład piasek czy błoto.

Zatkanego odpływu w wannie nie powinniśmy bagatelizować. Sytuacja nie rozwiąże się sama i może tylko się pogorszyć, a tym samym odetkanie odpływu będzie jeszcze trudniejsze.

Jakie metody odtykania odpływu w wannie warto zastosować, aby pozbyć się problemu?

Środki odtykające rury

Gdy pojawia się problem z odpływem wody z wanny, bardzo często sięgamy po specjalne środki udrażniające w formie granulek albo żelu.

Działają skutecznie, ale nie wszystkie zatory. Najlepiej sprawdzają się na te pochodzenia organicznego czy też w przypadku korozji. Nie rozbiją jednak zatorów z piasku czy kamienia.

Jednak jak wskazują specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego Stankan, warto pamiętać o tym, że niezastosowanie się do instrukcji na opakowaniu może spowodować jeszcze większe zapchanie odpływu!

Przepychacze i żmijki

Możemy też skorzystać z innych metod – przepychaczy oraz żmijek. Gumowy przepychacz dobrze radzi sobie z różnymi zatorami, które znajdują się w pobliżu odpływu. Jest niedrogi i łatwy w używaniu, więc warto mieć go w swojej łazience.

Żmijki, które nazywane są także świdrami czy spiralami, dobrze nadają się z kolei do opornych zatorów. Rozbijają je i przepychają je dalej, a tym samym pozwalają na skuteczne odetkanie kanalizacji.

Rozkręcenie odpływu

Dobre efekty można uzyskać także wtedy, gdy rozkręcimy odpływ i usuniemy znajdujące się w nim zanieczyszczenia.

Pomoc eksperta

Jeśli jednak powyższe metody nie działają, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy ekspertów.

Pogotowie kanalizacyjne Stankan oferuje szybką obsługę w przypadku zatorów w kanalizacji. Wystarczy zadzwonić, aby pracownik firmy niedługo był na miejscu!