Jeżeli maluch zaczyna samodzielnie raczkować lub uczy się siadać – to dobry moment na wymianę wózka. W tym momencie bardzo przydatna może okazać się spacerówka. Pozwoli dziecku poznawać świat w wygodnej pozycji.

Czym jest wózek spacerowy?

Spacerówki to wózki dedykowane dzieciom, które potrafią samodzielnie siedzieć. Zazwyczaj dzieje się to ok. 6 miesiąca życia. Najnowsze modele wózków spacerowych posiadają wiele funkcjonalności – można np. ustawić siedzisko w pozycji leżącej, co umożliwia przewożenie najmłodszych od pierwszych dni życia lub w momencie, kiedy dziecko jest za duże do jazdy gondolą.

Czym charakteryzują się wózki spacerowe? Przede wszystkim są o wiele mniejsze niż wspomniana gondola. Ich wymiary są kompaktowe, a waga – lekka – co sprawdzi się np. podczas jazdy komunikacją miejską czy windą. Łatwo je złożyć więc wejdą nawet do bagażnika niewielkiego samochodu. Można go także przechowywać w domu bez zbędnego zajmowania cennej przestrzeni.

Wózek spacerowy Easylife 2 – charakterystyka

Przy wyborze wózka spacerowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mogą zaważyć o komforcie dziecka, rodzica i bezpieczeństwie podczas jazdy. Czym wyróżnia się model Easylife 2?

Lekkość

Wózek Easy Life 2 waży zaledwie 6 kg – jest więc niezwykle lekki i wygodny. Na co dzień jest to ogromną zaletą, zwłaszcza przy rozładunku i załadunku, ale także podczas spacerów po parku czy mieście. Docenią to rodzice, którzy spędzają na dworze dużo czasu z maluchem.

Możliwość składania jedną ręką

Wózek Easylife 2 bez problemu można złożyć jedną ręką. Potem może on samodzielnie stać, a ponadto, zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku samochodu.

Regulowane oparcie

Zarówno rodzic, jak i dziecko mają wybór – może wygodnie wypoczywać lub obserwować świat czy utrzymywać stały kontakt z rodzicami podczas robienia zakupów. Wózek posiada regulowane oparcie, które w połączeniu z regulowanym podnóżkiem i wkładką umożliwiają wygodny wypoczynek w każdym momencie.

System podróżny

Recaro Easylife 2 posiada specjale adaptery, które umożliwiają bezproblemową zamianę z samochody na wózek dziecięcy. To zapewnienie całkowitej mobilności na co dzień i dłuższa drzemka dla malucha.

Wentylacja

Wózek wyposażony jest w przewiewne, siatkowe wstawki, które dziecko doceni zwłaszcza w lecie. Umożliwiają swobodny przepływ powietrza do skóry. Ponadto, są oddychające i chronią przed nadmiernym przegrzaniem się maluszka. Dzieci będą więc czuć się w pełni swobodnie, nawet w upalne dni.

Amortyzacja

Umożliwia płynne podróżowanie wózkiem oraz komfort jazdy, nawet po wyjątkowo nierównych nawierzchniach.

Wózek Recaro Easylife 2 – co go wyróżnia?

Wózek spacerowy EasyLife 2 posiada bardzo duży daszek z ochroną przeciwsłoneczną z UPF 50. Chroni dziecko przed wiatrem, słońcem oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wyposażony jest w odporne na przebicie, bezobsługowe koła, łatwe w utrzymaniu. Doskonale poradzą sobie w każdym terenie, na żwirze, asfalcie i w parku. Spacerówka ta posiada podnóżek, który małe dziecko może używać do samodzielnego wejścia na wózek. W przypadku większych dzieci – stanowi od wygodne miejsce na położenie stóp.

Easylife 2 wyposażony jest w obrotowe koła przednie, które ułatwiają manewrowanie. Wózek prowadzi się bardzo przyjemnie, nawet jedną ręką, dzięki wygodnemu uchwytowi. Model ten posiada 5-punktowy system pasów z poduszkami naramiennymi z wysokiej jakości materiału, co wpływa na komfort jazdy dziecka.

Dodatkowym i bardzo przydatnym wyposażeniem wózka jest duży kosz na zakupy o pojemności do 5 kg, który przydaje się przy codziennych wyjściach. Hamowanie sprzętu może odbywać się w każdym rodzaju butów lub nawet bez – a to wszystko dzięki hamulcom typu flip-flop. Ponadto, wózka w kole są zdejmowane, co przekłada się na kompaktowość formy po złożeniu.

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego nie jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli sprzętu tego typu, o różnorodnych funkcjonalnościach. Warto jednak skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie i komforcie dziecka. Wózek Recaro Easylife 2 spełnia wszystkie wymagania idealnego wózka spacerowego. Ponadto, dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.