Podstawową rolą układu moczowego jest wydalanie moczu i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. Zaburzenia w jego funkcjonowaniu nie tylko niosą za sobą szereg nieprzyjemnych dolegliwości takich jak ból, który zaburza codzienne funkcjonowanie organizmu.

Jakie są objawy zakażenia układu moczowego?

Infekcje układu moczowego nie należą do rzadkości. Ich przyczyn może być bardzo wiele, natomiast cechami charakterystycznymi są takie objawy jak: uczucie pieczenia w trakcie oddawania moczu, rzadkie lub częste parcie na mocz, ból w podbrzuszu i w okolicach krzyża. Niejednokrotnie wszystkim tym dolegliwościom towarzyszy gorączka, co jest charakterystyczne dla stanu zapalnego.

Dlaczego ważne jest leczenie infekcji układu moczowego?

Proces leczenia ma na celu nie tylko przywrócenie komfortu funkcjonowania chorego poprzez wyeliminowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Skuteczne leczenie jest ważne, ponieważ zapobiega nawrotom infekcji. Te z kolei znacznie pogarszają kondycję układu moczowego, co przekłada się na zaburzenie jego funkcji, a tym samym na pracę całego organizmu. Prawidłowe wydalanie jest konieczne do podtrzymania prawidłowej pracy nerek, a także ma na celu usunięcie toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.

Jak leczyć dolegliwości układu moczowego?

Obecność stanu zapalnego wymaga włączenia leków o działaniu nakierunkowanym na poprawę funkcjonowania układu moczowego. Nie tylko zwalczają obecne bakterie, ale również hamują ich namnażanie się, co zmniejsza ryzyko nawrotów infekcji w przyszłości. Specjalistyczne preparaty wykazują działanie przeciwbakteryjne, dzięki czemu eliminują zakażenie. Wśród nich należy wymienić takie nazwy jak: furaginum, neofuragina czy urofiraginum. Wspólnym składnikiem dla wszystkich tych leków jest furagina, nazywana również furazydyną. Jej działanie cechuje kompleksowość, która umożliwia nie tylko walkę z infekcją, ale również poprawę odporności organizmu. Efektem jest usunięcie stanu zapalnego dolnych dróg moczowych, również ich ostrego stanu.