Kiedy nietrzymanie moczu spędza nam sen z powiek i wstydzimy się wyjść z domu z obawy przed kompromitującą sytuacją, najwyższa pora zdecydować się na TENA wkładki na nietrzymanie moczu. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze, by produkt spełniał nasze oczekiwania? Jakie są rodzaje wkładek i czym się różnią? Odpowiadamy na te pytania.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu – jakie są ich rodzaje?

TENA wkładki na nietrzymanie moczu to duży wybór produktów dostosowanych do potrzeb osób z nietrzymaniem moczu. Przy wyborze przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie nasilenie ma dolegliwość. TENA wkładki na nietrzymanie moczu różnią się pod względem chłonności. Oznaczenie „light” oznacza stopień chłonności odpowiedni do kropelkowego nietrzymania moczu. Osoby z nieco bardziej nasilonym problemem powinny wybrać produkt oznaczony jako „medium” lub „normal”. TENA wkładki na nietrzymanie moczu z oznaczeniem „super” lub „maxi” to środek higieniczny przeznaczony dla osób ze średnim nasileniem nietrzymania moczu.

Pamiętajmy, że im bardziej chłonna jest wkładka, tym dłużej można ją nosić. TENA wkładki na nietrzymanie moczu „super slim” są prawie niewidoczne pod bielizną, ale sprawdzą się jedynie przy bardzo lekkim stopniu dolegliwości. Inne produkty grubością będą przypominać podpaski.

Inny podział, jakim charakteryzują się TENA wkładki na nietrzymanie moczu, to zróżnicowanie na produkty przeznaczone dla kobiet i na te dla mężczyzn. Wkładki na nietrzymanie moczu dla mężczyzn mają anatomiczny kształt kubeczka, dlatego doskonale pasują do męskiej bielizny i są pod nią praktycznie niewidoczne.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając TENA wkładki na nietrzymanie moczu zwróćmy też uwagę, czy produkt ma skrzydełka (TENA „Wings”). Tego rodzaju wkładki doskonale chronią brzegi bielizny przed zabrudzeniem, dlatego są polecane zwłaszcza do eleganckiej bielizny na wyjścia. Jeśli zabezpieczenie jest potrzebne na dłużej lub boimy się, że zwykła wkładka na nietrzymanie moczu nie spełni swojego zadania, wybierzmy produkt przeznaczony na noc (TENA „Night”). Można też wybrać dla własnego komfortu psychicznego majtki chłonne TENA, które zapewnią suchość i poczucie czystości na długi czas. Wyglądem przypominają one zwykłą bieliznę i są niewidoczne pod ubraniem.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu na noc lub majtki chłonne TENA to doskonałe rozwiązanie na dłuższą podróż przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu. Pamiętajmy, że zwykłe podpaski są mniej chłonne i nie mają systemu „Odour Fresh System”, który gwarantuje ochronę przed powstawaniem przykrego zapachu. TENA wkładki na nietrzymanie moczu są też zaprojektowane tak, że gdy zdarzy się przykra niespodzianka, wilgoć trzymana jest z dala od skóry miejsc intymnych. To ważne, ponieważ długotrwały kontakt delikatnej skóry okolic intymnych z moczem może prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych.