Niedługo przeprowadzasz się do wymarzonego mieszkania? To dobry moment, by zacząć kompletować sprzęty do swojego nowego lokum. Co kupić? Sprawdź naszą listę, która zawiera niezbędne urządzenia.

Lodówka

Dwudrzwiowa, a może podblatowa? Do zabudowy czy wolnostojąca? Lodówka to sprzęt, który jest potrzebny w każdym mieszkaniu.

W sklepach z AGD do wyboru jest szeroka gama lodówek, które sprawdzą się w aneksie kuchennym i w osobnej kuchni. Lodówkę warto dopasować do liczby domowników oraz do indywidualnych oczekiwań pod kątem jej wyposażenia i funkcji. Aby korzystanie z lodówki było tanie, warto zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną.

Kuchenka z piekarnikiem

Niezależnie od tego, czy uwielbiasz gotować czy wolisz jadać poza domem, w Twojej kuchni nie może zabraknąć kuchenki z piekarnikiem.

Rodzaj kuchenki jest dobierany w zależności od dostępnego źródła zasilania. Dzisiaj w większości nowych mieszkań instaluje się płyty indukcyjne – wygodne i bezpieczne w użyciu. Kuchenka może być także ceramiczna, gazowa.

Okap

Wprawdzie okap nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni, to jednak warto pomyśleć o jego zakupie. Zadaniem okapu jest odprowadzanie lub filtrowanie zużytego powietrza, par i zapachów powstających w trakcie gotowania.

Okap może być podłączony do instalacji wentylacyjnej w budynku lub umieszczony w dowolnym miejscu jako pochłaniacz z filtrem.

Zmywarka

Dla niektórych osób zmywarka to niezbędny element wyposażenia kuchni – także w mieszkaniu singla. Dlaczego warto zdecydować się na jej zakup?

Zmywarka to nie tylko większa wygoda, ale również oszczędność czasu i mniejsze zużycie wody w porównaniu z tradycyjnym zmywaniem.

Pralka

Wśród sprzętów, które trzeba kupić przed przeprowadzką do nowego mieszkania, znajduje się również pralka.

Coraz więcej osób zamiast pralki decyduje się też na duet składający się z pralki i suszarki lub na pralko-suszarkę. Dzięki temu nie trzeba rozwieszać prania do suszenia – można wyciągnąć je od razu suche i gotowe do użycia.

Odkurzacz

Przed przeprowadzką trzeba kupić odkurzacz – to niezbędny pomocnik w utrzymaniu czystości w domu.

Wygodę sprzątania zapewniają pionowe odkurzacze bezprzewodowe, na przykład wyposażony w pojemny akumulator odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi, który błyskawicznie radzi sobie z zanieczyszczeniami bez plątających się pod stopami kabli. Dzięki dodatkowym końcówkom odkurzacz może służyć nie tylko do odkurzania podłóg twardych, dywanów i wykładzin dywanowych, ale również do usuwania zabrudzeń z mebli tapicerowanych, materaców czy ścian.

Dodatkiem do odkurzacza może być robot sprzątający, który automatycznie zbiera zanieczyszczenia z podłóg i dodatkowo może mieć funkcję mopowania – zmywania na mokro.

Żelazko

Przed przeprowadzką do nowego mieszkania nie można zapominać też o zakupieniu żelazka. Ten niewielki sprzęt sprawdzi się wtedy, gdy trzeba nadać ubraniom elegancki wygląd.

Nowoczesne żelazka są lekkie, wygodne w użyciu i błyskawicznie radzą sobie z zagnieceniami na różnych typach tkanin. Dzięki funkcji pary mogą także odświeżać ubrania.