Silna a także kompetentna ekipa zawodowców to dla wielu prawdziwy skarb. Co powinniśmy zrobić, żeby zbadać profesjonalizm wynajmowanej załogi remontowej?

Wiadomo, że wiedzy trzeba szukać u człowieka, który zna ekipę z autopsji. Jeśli któryś z naszych kolegów lub koleżanek względnie sąsiadów niedawno odnawiał swój dom oraz był zadowolony z wynajętej przez siebie ekipy, poproś o telefon. Jednak raczej nie warto wierzyć bezrefleksyjnie „na słowo”. Może się przecież zdarzyć, że to co przyjaciółce będzie się podobać, według Ciebie, wg Ciebie, w Twojej ocenie może być słabym wykończeniem, toteż poproś polecającą by przedstawiła Tobie wynik remontu w jej mieszkaniu. Niewątpliwie zdecydowanie nie ogół tego technicznie można dostrzec. Jeżeli gość pragnie poznać jak prezentuje się izolacja pianką poliuretanową a także ogrzewanie podłogowe, wtedy musi to zbadać na otwartych robotach.

Bynajmniej nie poszukuj na własną rękę, grupy remontowej na przypadkowych stronach internetowych. Jeżeli wszak zdobyłaś teraz nazwę danej ekipy, to prześledź opinie na kilku forach internetowych, które są i będą skarbnicą wiedzy. Jeśli masz obiekcje zadzwoń do osoby która postawiła wątpliwą opinię na bank podpowie coś więcej.

Uzgadnianie szczegółów z brygadą budowlaną na „słowo honoru” bynajmniej nie jest optymalnym rozwiązaniem. Jeżeli chcemy, by w razie jakichś kłopotów organ Państwowy czy inna instytucja posiadała jakąś podstawę legislacyjną dla tych roszczeń to utrwalajmy na piśmie wszystko, nawet niezwykle oczywiste myśli.

Skoro absolutnie nie marzysz, żeby męczący remont się przeciągał w nieskończoność najlepiej nieustannie sprawdzaj poziom postępu pracy w Twoim domu. Na bieżąco kontroluj także jakość wykonania.