Podróże, podróże…małe i duże… Internecie, bije pokłony za to, że jesteś. Jak do Stanów i po Stanach, to tylko przez internet. W tym roku kupiłam bilet samodzielnie, nie za pośrednictwem żadnej agencji turystycznej i zaoszczędziłam na tym co najmniej 600zl. Polecam wypróbowane strony:
www.orbitz.com
www.expedia.com
www.kayak.com
www.travelocity.com

Moja zaplanowana podróż do Los Angeles nie obyła się bez małych komplikacji. Znajoma, u której miałam się zatrzymać postanowiła w ostatniej chwili wyjechać na Fiji…. Cóż, trzeba było sobie radzić. Wskoczyłam na www.travelocity.com i zarezerwowałam tani hotel za 66$ za noc. Pokój dzieliłam z siostrą, wiec koszty okazały się do przeżycia. Hotel położony blisko lotniska, z darmowym shuttle… na tym mi zależało. Warunki okazały się całkiem do przyjęcia, zwłaszcza, ze w cenie był continental breakfast – kawa, soki, owoce, tosty i bagle, słodkie bułeczki. Kilka dolarów na pewno odeszło nam na posiłek. Następną noc też musiałam spędzić w hotelu, wiec czym prędzej zadzwoniłam do Travelocity i zarezerwowałam ten sam pokój w tej samej cenie. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że cena za pokój rezerwowany przy check-in desk jest dużo wyższa – koszt rzędu 30$ więcej. Jedno, co bardzo pomaga w takich sytuacjach, to karta kredytowa, więc jeśli ktoś ma zamiar korzystać z internetowego dobrodziejstwa, musi się w takową zaopatrzyć, ponieważ jest najpewniejsza, przyjmą ją wszędzie. W takim wypadku do Stanów potrzebne będą dwie visy

Strony internetowe, które w ofercie posiadają rezerwacje biletów, hoteli, samochodów, itp. zamieszczają numery swoich (darmowych) infolinii, w każdej chwili można skontaktować się z konsultantem bez ryzyka kupowania w ciemno. Sprawdziłam to na własnej skórze i potwierdzam, ze jest to bezpieczne, a oszczędność czasami ogromna. Prawdą jest również, że nie należy odkładać zakupu na zbyt późno, bo ceny rzeczywiście się zmieniają, wiec jeśli upolujemy okazję, trzeba się decydować od razu. Orbitz posiada opcję, gdzie w wypadku zakupu biletu w cenie wyższej niż zaproponowana kilka dni później, przysyłają nam czek ze zwrotem różnicy. Jeszcze mi się coś takiego nie przytrafiło; znak, że najprawdopodobniej upolowałam najlepszą okazję.

Monika