aukcje komorniczeJak znaleźć aukcje komornicze?

Informacja o licytacjach jest wystawiana na tablicach ogłoszeń w urzędach miast, gmin  lub w sądach. Już tu pojawia się pierwszy problem. Czasem trzeba się ich naszukać. Jak zauważyli internauci tablice z ogłoszeniami o licytacjach są czasem umieszczane w trudnych do znalezienia miejscach, czy wręcz ogłoszenia są przysłanianie innymi obwieszczeniami. Dlatego warto czasem po prostu o nie zapytać, albo zadzwonić do kancelarii komorniczych i zapytać o to, gdzie można je znaleźć.

Inną formą znalezienia ogłoszeń komorniczych (ale nie wszystkich) jest strona internetowa www.licytacje.komornik.pl a także strony poszczególnych komorników.

Kolejny problem, na który natrafimy to fakt, że z ogłoszenia nic nie dowiemy się na temat stanu technicznego pojazdu, ba, z reguły nie poznamy nawet koloru, tylko model, rocznik i cenę. Na obejrzenie auta w przypadku niektórych komorników będziemy mogli się osobno umówić, ale w przypadku niektórych będziemy mieli tylko kilka minut przed licytacją. Podobnie wygląda to w przypadku nieruchomości, ale komornicy w ogłoszeniach podają często szczegółową lokalizacją, a więc sami możemy podjechać na miejsce i obejrzeć licytowaną dom ,działkę, warsztat czy sklep.

Nie musimy za to obawiać się kontaktu z poprzednim właścicielem. To do komornika  należy załatwienie z nim sprawy i dostarczenie nam licytowanych rzeczy. Choć może się zdarzyć, że samochód otrzymamy bez kluczyków. Wówczas będzie zapewne tańszy o kilkaset złotych, ale za to sami będziemy musięli zadbać o zakup nowych sterowników do immobilajzera, kluczyków, wkładek do zamków czy stacyjki.