Let's start again note - motivational handwriting on a napkin with a cup of coffee

Dla jednych duża pomoc, dla innych zwykła bujda. Książki motywacyjne – wzbudzają wiele wątpliwości, ale jednak są coraz chętniej wybierane, a rynek przewiduje dla nich niemało miejsca. Czy faktycznie warto znaleźć tytuł dla siebie?

Książki motywacyjne – inny tok myślenia

Gdy szukamy sposobów i skutecznych metod na odchudzanie, sięgamy po poradniki, programy oraz wskazówki, które prezentują gwiazdy mediów i celebryci. Ufamy im, lubimy patrzeć na to, jak osiągają sukces. Liczymy również na dawkę wiedzy, wartości merytorycznych, co do których jakości nie mamy pewności, gdy zaglądamy do Internetu. W podobny sposób odbywa się wybór książek motywacyjnych, choć trzeba mieć na względzie, że i pośród nich znajdą się te dobre oraz złe. Mniej lub bardziej polecane.

Książki motywacyjne prezentują najczęściej inny tok myślenia. Niekiedy wyczytać w nich można to, co wydaje się oczywiste, jednak nie każdemu. Z drugiej strony, częściej przedstawiają proste sposoby radzenia sobie z rozmaitymi sytuacjami. Takie, które nie wymagają wielkiego wysiłku, wyrzeczeń czy niestworzonych działań, ale na co dzień nie przychodzą do głowy przeciętnej osobie, której głowa zaprzątnięta jest mnóstwem obowiązków.

Jak wybierać książki motywacyjne?

Niekoniecznie propozycja znanej z mediów osoby, przypadnie nam do gustu. Może być i tak, że to właśnie tytuł, który już zyskał miano bestsellera, nie bez powodu sobie na niego zasłużył. Nie ma złotej, jednej rady na wybór książek motywacyjnych. Trzeba znaleźć coś dla siebie, odpowiadającego własnym gustom, a przede wszystkim traktującego o tematyce, która na daną chwilę nas interesuje.

Przed zakupem warto zapoznać się z krótkim opisem umieszczonym zwykle z tyłu książki. Można poszukać opinii w Internecie i zaczerpnąć oceny u tych, którzy mieli okazję już czytać konkretny tytuł. Trzeba również przeczytać spis treści, ponieważ już same tytuły dają szansę na wstępną ocenę, czy wybrana książka będzie tym, co może nas zainteresować.

Książki motywacyjne – nie trzeba ich z góry skreślać na przegraną, ale i należy wybierać je rozsądnie,  bo nie wszystko złoto, co się świeci.