lokalizacja wycieków łódź

Awaria instalacji wodnej jest bardzo poważna i trudno jest ją potwierdzić we własnym zakresie. Dlatego do tego zadania wykorzystuje się wiedzę i umiejętności specjalistów. Jednak można wykonać kilka działań, które na pewno ułatwią określenie, w którym miejscu nastąpił wyciek.

Wyciek w domu – na co zwrócić uwagę?

Woda może wywołać wiele szkód w domu czy mieszkaniu, a niesprawna instalacja wodna stać się przyczyną dużych strat finansowych oraz nakładów pracy dla właścicieli. Z tego względu trzeba wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę. Wystarczy małe rozszczelnienie instalacji ciśnieniowej i w miejscu zamieszkania zaczynają się prawdziwe kłopoty. Jeśli istnieje szansa, że doszło do awarii należy w pierwszej kolejności wykonać próbę szczelności, do której używa się licznika. Najpierw trzeba zakręcić wszystkie krany, w dalszej kolejności przesunąć motyle przy liczniku, żeby znalazły się w pozycji prostopadłej do rury, dzięki temu dopływ wody zostaje całkowicie odcięty. Jeśli istnieje taka możliwość należy całkowicie zrezygnować z używania wody (minimum 3 godziny, a najlepiej nawet 12 godzin). W tym czasie nie odkręca się kranów, ani nie spłukuje wody w toalecie, dlatego noc to najlepszy czas na szukanie wycieków. Po upływie kilku godzin należy ponownie przesunąć motylek przy liczniku, żeby znalazł się w pozycji równoległej do rury. Konieczna jest obserwacja licznika. Jeśli mimo braku używania wody, na liczniku można zauważyć ruch tarczy kodowej, oznacza to ubytek wody, co potwierdza występowanie przecieku w domu.

Lokalizacja wycieków – specjalistyczna pomoc

Zauważenie ruchu na liczniku, wiąże się z koniecznością podjęcia próby ciśnieniowej. Do tego zadania sprawdzi się najlepiej profesjonalna lokalizacja wycieków Łódź to miasto, w którym można skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów doskonale radzących sobie z takimi awariami. Do zlokalizowania wycieku używają mikrofonów akustycznych, kamer termowizyjnych, a także barwników ultrafioletowych. Dobre rezultaty przynosi także badanie wilgotności. Każda metoda ma swoje plusy i minusy, a jej wybór zostaje uwarunkowany rodzajem instalacji oraz typem wycieku. Specjaliści biorą pod uwagę także gabaryty awarii, głębokość prowadzenia instalacji, a także liczbę warstw izolacyjnych. Żadna z wymienionych metod nie daje 100% pewności na odnalezienie awarii, jednak sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż kucie ścian i szukanie, w którym miejscu zlokalizował się wyciek.