Masz chwilowy niedobór pieniędzy,  a w twojej łazience brakuje szamponu, kremu, a balsam już dawno przecięłaś nożyczkami, by z opakowania wydobyć to co zostało na dnie? Jest na to rozwiązanie

Salon urody w Rossmanie

W połowie sierpnia sieć Rossman otworzył swój największy sklep w Łodzi, w Manufakturze. Prawie 1400 metrów kwadratowych to przestrzeń, na której można zorganizować zarówno sklep jak i salon urody.

Dla wielu osób może to być miła niespodzianka, bo pojawiły się tam wina Marka Kondrata, które można kupić po atrakcyjnej cenie.

Poza tym znajduje się tam Strefa Urody, gdzie możemy skorzystać z porady kosmetyczki czy stylistki, a także po naprawdę korzystnych cenach skorzystać z zabiegów kosmetycznych.  Konsultacje są za darmo, a ceny zabiegów kosmetycznych dużo niższe niż w salonach np. mikrodermabrazja twarzy 30 zł, szyi i dekoltu 20 zł, a peeling twarzy 5 złotych.

Takie rozwiązania najprawdopodobniej pojawią się wkrótce i w innych miastach. Jest to najprawdopodobniej odpowiedź na szybko rozwijającą się nową sieć drogerii – Hebe.

Zostań konsultantką

Zostań konsultantką jednej z firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią. Nie bój się, jeśli nie chcesz to wcale nie będziesz musiała zacząć przekonywać wszystkich naokoło do zakupów. Ale status konsultantki możesz wykorzystać po to, by kupować dla siębie samej taniej.

I tak np. w Oriflame w momencie jak zostajesz konsultantką możesz kupić kosmetyki już z 30 proc. zniżką i odroczoną o dwa tygodnie płatnością, a w Avon nawet do 21 dni.

Ale są i pewne pułapki. W Oriflame to koszt otrzymania karty konsultantki, a w momencie kiedy twój zakup nie wyniesie odpowiedniej ilości punktów musisz do rachunku dopłacić 5 zł. Dlatego musisz przemyśleć czy te nakłady ci się zwrócą. Jeżeli używasz dużo kosmetyków to przy 30 proc. obniżce na kosmetyki wspomniane koszty szybko się niwelują, zwłaszcza, że w cenę karty jest wliczony zestaw startowy. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli przed tobą duża ilość osób do obdarowania z okazji urodzin, imienin, świąt. Współpraca z firmą może być jednorazowa, możesz dokonać zakupu tylko na własne potrzeby. Brak minimalnej kwoty zamówienia i brak kar za niedokonywanie zamówień dodatkowo zachęcają do współpracy z firmą. Nie musisz bawić się w prawdziwą konsultantkę i namawiać znajomych na zakupy kosmetyków Oriflame, aby mieć korzyści dla siebie. Zawsze to może być sposób na podreperowanie swojego budżetu.

Jak oszczędnie korzystać z kosmetyków

 1.    Czy na pewno ja tego potrzebuję?

2.    W odpowiedzi na pytanie pierwsze ułatwi ci przegląd wszystkich swoich kosmetyków dostępnych w domu. Jeśli otwierasz swoją szafkę w łazience i widzisz prawie nienaruszony peeling do ciała, który kupiłaś rok temu to wiesz, że tego nie potrzebujesz (a być może masz takich peelingów trzy, podobnie z kremami na przebarwienia itd).

3.    Wykorzystuj zasoby naturalne: ogórki, siemię lniane, cytrynę, płatki owsiane. Naturalne peelingi mają dokładnie takie same właściwości jak te z  drogerii.

4.    Wejdź na stronę wizaz.pl i spróbuj wymienić się niepotrzebnymi ci kosmetykami, nawet tymi już otworzonymi.

5.    Kup raz pojemnik na mydło w płynie, a potem kupuj uzupełniacze – to się naprawdę opłaca! Taki uzupełniacz jest tańszy o ok. 2 zł, czyli w skali roku jak zużywasz tygodniowo jedno opakowanie to możesz zaoszczędzić nawet powyżej 100 zł nie zmieniając nawet rodzaju mydła.

6.    O jakości kosmetyków nie będziemy dyskutować, bo z kremami, podkładami itd. jakość może iść w parze z ceną, ale z doświadczenia wiemy, że nie warto kupować tuszu z najwyższej półki – wystarczy ten ze średniej – i tak prędzej czy później, niezależnie od ceny zaczyna albo wysychać, albo się kruszyć i rozmazywać.

7.    Przecinaj tubki i wydobywaj z nich to czego nie udało ci się wydobyć przez wyciśnięci! Fluidu wystarczy ci jeszcze na pewno na 3 – 4 dni.