W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że chce iść na swoje, wybudować dom i żyć szczęśliwe. Wtedy pojawia się wiele dylematów: jaki dom, jaki metraż, ile pięter? Wiele osób zastanawia się nad domkiem drewnianym. Czy warto?

Domek drewniany z modułów

Dużą zaletą domku drewnianego jest to, że stawiane są z modułów. Ta metoda stosowana jest, odkąd pojawiły się domki drewniane w stylu fińskim, czyli już od wczesnych lat powojennych. Domek drewniany stawiany jest z gotowych modułów, które nie dość, że są łatwe w transporcie, to jeszcze wystarczy jedynie czteroosobowa ekipa do tego, żeby je postawić! Ta metoda nie zmieniła się odkąd zaczęto stawiać domki drewniane. Ponadto, dzięki stosowaniu tego typu modułów, oszczędza się materiały, a to oznacza, że koszty stawiania tego typu domków są mniejsze.

Ekologia i funkcjonalność w jednym

Decydując się na domek drewniany, z początku możemy być pełni obaw, że nasz domek będzie mały, niewygodny i jedyną jego zaletą jest to, że nie kosztował tyle, co murowany. Nic bardziej mylnego! W obecnych czasach, kiedy budownictwo znacznie się zmieniło, fakt, że dom jest z drewnianej konstrukcji, nie sprawia, że jest mniej wygodny od takiego, który jest zrobiony z betonu i cegieł. Ponadto, domki drewniane często są ekologiczne i wykorzystują nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu utrzymanie domu jest tańsze. Dzięki takim rozwiązaniom, jak pompa ciepła, czy używanie materiałów, które zatrzymują ciepło w domu, nie trzeba wydawać tyle pieniędzy na ogrzewanie.

Wygodny dom za dobrą cenę

Najistotniejsze przy wyborze domu jest to, ile będzie on kosztował. Wszystko zależy oczywiście od projektu, ale najprawdopodobniej domek drewniany wyjdzie taniej, niż murowany dom, ponieważ do wybudowania drewnianego domku, nie potrzeba tylu materiałów, a co za tym idzie, jest tańszy. Ponadto, budowa domków drewnianych jest znacznie szybsza, a więc i szybciej uda się wprowadzić do wymarzonego lokum. Nie tylko budowa domku drewnianego jest tańsza, ale i jego utrzymanie, ponieważ w tego typu domach najchętniej stosuje się ekologiczne rozwiązania pod kątem pozyskiwania ciepła.