Wiele osób wykonując zwykłe, proste prace domowe związane ze sprzątaniem skarży się potem na przesuszoną skórę dłoni. Narzekają, że wydają majątek na kremy do rąk, aby uniknąć łuszczenia się skóry. Co można zrobić, aby zadziałać profilaktycznie?

A może- rękawiczki?

Coraz więcej osób decyduje się na sprzątanie w rękawiczkach. Szczególnie jeśli muszą korzystać ze środków, które zawierają chlor, który dodatkowo drażni delikatną skórę dłoni. Niektórzy rozszerzają katalog sprzątania w rękawiczkach również na mycie naczyń i innych czynności. Jednak czy wszystkie rękawiczki spełnią odpowiednio swoją rolę? Z jednej strony tak, gdyż na pewno zabezpieczą skórę przed działaniem szkodliwych środków chemicznych, ale warto również zwrócić uwagę na to, by dobrać dobre rękawiczki, które nie tylko zabezpieczą, ale i zadbają o skórę naszych dłoni.

Jakie rękawiczki wybrać?

Przede wszystkim warto zastanowić się czy chcemy wybrać rękawiczki jednorazowe czy wielorazowe. Wszystko zależy od tego, jak często będziemy z nich korzystać. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Duży wybór różnorodnych rękawic można znaleźć na leifheitsklep.pl gdzie wybrać można zarówno rękawice jednorazowe, wielorazowe, rękawice gumowe (w różnych wariantach kolorystycznych). Rękawice, jakie znajdują się w ofercie sklepu, to przede wszystkim rękawice lateksowe oraz szczególnie chwalone przez alergików- rękawice bez lateksu, wykonane z tworzywa nitrylowego, a także winylowe. Dużą zaletą rękawic nitrylowych jest ich duża wytrzymałość.

Różne rozmiary- jak dobrać właściwy?

Rękawice gumowe do sprzątania dostępne są w kilku wariantach rozmiarowych. Dokładniej, wybrać można trzy rozmiary: S, M oraz L. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru? Jeśli nie zadbamy o dobre dopasowanie, wówczas narażamy się na nadmierna potliwość dłoni, a nawet otarcia. Dobór odpowiedniego rozmiaru, to także duża wygoda, ponieważ gdy zapewnia lepszą swobodę ruchów dłoni.