Odpowiednia pielęgnacja pozwala cieszyć się piękną i zdrową skórą. Z myślą o niej powstały specjalistyczne produkty, które zapewniają doskonałe odżywienie skóry, zwiększając elastyczność naskórka i wzmacniając jego naturalną barierę ochronną. Jednym z takich produktów są balsamy do ciała.

Jak działa balsam do ciała?

Balsam do ciała odżywia i nawilża naskórek. Dzięki temu staje się on bardziej elastyczny i sprężysty. Skóra wygląda młodziej i staje się bardziej gładka. Ponadto naturalna warstwa lipidowa naskórka ulega wzmocnieniu, dzięki czemu skóra jest mniej podatna na podrażnienia. Zmniejsza się również ryzyko powstawania zaczerwienień i świądu. Skóra jest miękka w dotyku, a jej powierzchnia jest równomiernie wygładzona, dzięki czemu wygląda estetycznie.

Jaki balsam do ciała wybrać?

Balsam do ciała to uniwersalny kosmetyk. Jednak ze względu na specyficzne potrzeby każdego rodzaju skóry powstało wiele typów balsamów do ciała. Ich starannie opracowana formuła pozwala zwalczyć problemy, z jakimi boryka się konkretny typ skóry. Tak na przykład skóra atopowa wymaga dogłębnego nawilżenia, dlatego ich skład został wzbogacony o witaminy, na przykład E. Nadmiernie sucha skóra wymaga odpowiedniego natłuszczenia, dlatego balsamy do ciała do skóry suchej zostały wzbogacone o naturalne olejki, na przykład kokosowy czy arganowy. W ten sposób skóra jest nie tylko doskonale nawilżona, ale również zmniejsza się ryzyko występowania podrażnień i nawrotów stanów zapalnych.

W jaki sposób stosować balsam do ciała?

Stosowanie balsamu do ciała powinno być poprzedzone dokładnym oczyszczeniem i wyrównaniem powierzchni naskórka. Doskonale posłuży temu peeling. Balsam do ciała zawiera szereg substancji odżywczych, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie naskórka, aby umożliwić odpowiednie wchłanianie substancji. Przy okazji nakładania balsamu do ciała warto zafundować skórze mały masaż. Najlepiej go wykonywać kulistymi ruchami. Dzięki temu nie tylko przyspieszymy proces wchłaniania, ale również pobudzimy krążenie krwi.